Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud 2 Secretariaat: L. Louwerse, Badhuisstraat 43, 4381 LN Vlissingen, telefoon 01184-14981 Bank: Amrobank, Middelburg Rekening: 46.06.76.660 Gironummer bank: 97721 DAGELIJKS BESTUUR: Ir. K.J. Kuiken, Middelburg, voorzitter L. Louwerse, Vlissingen, secretaris Drs. J. Smit, Vlissingen, 1 e penningmeester I. D. Toussaint, Middelburg, 2e penningmeester M.P. de Bruin, Middelburg ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur: zie boven Mevr. Drs. P.S.J. Beekhof-Koole, Middelburg Ir. H.J.M. Benschop, Grijpskerke Ing. K.J. Brand, Hulst J.O. van Erk M. J. Goud, Baarland A. Geertse, 's-Gravenpolder A.M. Joormann, Ulvenhout Ds. A. van Santen, Middelburg L.A. van der Schelde, Zierikzee K. Scherphuis, Middelburg Mevr. Drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR: Ir. J.D. Poley, Nisse RAAD VAN ADVIES: Dr. C. Boertien, Middelburg Mr. J. Everaert, Terneuzen Jhr. Ir. L.L.M. van Nispen tot Sevenaer, Zeist Prof. Dr. C.A. van Swigchem, Amsterdam P.W.C. van Westen, Kloetinge REDACTIECOMMISSIE: Mevr. Drs. P.S.J. Beekhof-Koole, Middelburg M.P. de Bruin, Middelburg Mevr. Drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE: M.P. de Bruin, Spuistraat 30,4331 EX Middelburg, telefoon 01180-14508 VOORLICHTING EN PROPAGANDA: Ir H. J. M. Benschop, Grijpskerke K. Scherphuis, Middelburg BULLETINS TE VERKRIJGEN BIJ: Mr. K.P.T.G. Flos, Houtkaai 7, Middelburg, telefoon 01180-37488 (kantooruren) Ten geleide-pag. 2. Drs. P.S.J. Beekhof-Koole De veelbewogen bouwgeschiedenis van de Sint-Geertruidskerk te Bergen op Zoom - pag. 3. (III. Rijksdienst Monumentenzorg, C.J.A.C. Peeters en C.L. TemminckGroll, zie de literatuur onder art.). Drs. I. H. Vogel-Wessels Boer Het praalgraf van de gebroeders Cornelis en Johan Evertsen-pag. 12. (III. Atlas Zelandia lllustrata, Zeeuws Documentatiecentrum). Ir. L. van Druten De Grote Kerk te Dordrecht - pag. 19 (III. zie lit. onder art.) 16 april 1988: Ingebruikneming Nieuwe Kerk te Zierikzee - pag. 23/24 (III. Joop van Houdt) Foto frontpagina: De St. Lievenmonstertoren te Zierikzee. De 16e april 1988 was het een feestelijke dag voor onze stichting. De Nieuwe Kerk te Zierikzee werd met muziek en zang, na jarenlange restauratie, weer in gebruik genomen. Niet alleen werden wij op koorzang, de klanken van het vocaal ensemble en orgelspel vergast, maar ook werd met toespraken een talrijk gehoor op de hoogte gebracht van het wel en wee van de Nieuwe Kerk. De toespraak van drs. Peter Don zal in het volgende Bulletin (nr. 21worden opgenomen, evenals die van de oud-voorzitter drs. HW. Hietkamp. Van de talrijke foto's die op de feestdag zijn genomen, wordt in dit nummer al een selectie opgenomen (blz. 23 en 24). De excursie, die dit jaar op 25 juni zal plaatsvinden, heeft Bergen op Zoom en Dordrecht ten doel. In Bergen op Zoom zal de opnieuw geheel gerestaureerde Sint-Geertruidskerk worden bezocht. De altijd actieve mevrouw Beekhof heeft er voor gezorgd dat u niet onvoorbereid deze kerk bezoekt, 's Morgens gaan wij op de Grote Kerkte Dordrecht aan, waarover ir. Van Druten heeft geschreven. Ook deze kerk heeft een uitvoerige restauratiebeurt gehad. In de kerken zelf krijgt u een uitvoerige toelichting. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar het programma. Wij verwachten veel aanmeldingen voor de excursie. De vraag of er één of twee bussen moeten worden gereserveerd is afhankelijk van het aantal aanmeldingen, die in volgorde van binnenkomst worden behandeld. In de lijst met bestuursleden zult u diverse wijzigingen tegenkomen. Tot zijn grote spijt moest onze voorzitter, drs. H.W. Hietkamp, zijn voorzitterschap van onze stichting neerleggen. Vele donateurs weten wat hij voor de stichting heeft gepresteerd. Hietkamp was een bekwaam onderhandelaar met de verschillende overheden. Goed op de hoogte heeft hij bereikt dat de subsidies bleven binnenkomen. Zijn beminnelijke vasthoudendheid heeft gezorgd dat vele hinderpalen zonder schade uit de weg zijn geruimd. Wij zijn hem bijzondere dank verschuldigd. In zijn plaats is ir. K.J. Kuiken gekomen. Hij heeft kans gezien zich in korte tijd een heel eind in te werken. Van deze plaats wensen wij hem voorspoed en sterkte. Eén van de werkers van het eerste uur, mr. L.A. Janse de Jonge, heeft gemeend zijn secretarisschap neer te moeten leggen. Sedert tien jaar is hij lid van het dagelijks bestuur geweest. Ook aan hem heeft de stichting veel te danken. Zijn juridische adviezen bleken zeer waardevol. Zijn plaats is ingenomen door de heer L. Louwerse te Vlissingen die zijn taak met voortvarendheid is begonnen. Afscheid werd ook genomen van drs. F. Pos die met nooit aflatende ijver zijn taak als tweede secretaris heeft vervuld.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1988 | | pagina 2