11 Rouwborden uit de kerk van Burgh Het eerste en meest indrukwekkende rouwbord, dat zich nog geheel in origine le staat bevindt, is dat van mr. Jan Cornell's van Hoorn (1744-1786). Hij was schepen, raad, thesaurier en burgemees ter van Vlissingen, bewindhebber van de Verenigde Oost-Indische en van de West- Indische Compagnie en president van Wapen van vermoedeli|k Johanna Regma van Hoorn (1717-1766) Wapen van mr Hubertus Mogge (1647-1719) Wapen van Martina Ockerse (1658-1727) het collegium medicum in zijn woon plaats. Voorts was hij ambachtsheer van Burgh 6). Evenals zijn beide ouders werd hij in Burgh begraven, Het wapen van Burgh is opgenomen als hartschild. Twee eenhoorns houden het schild vast. Als helmteken is een hoorn afgebeeld, die ook in het wapen voorkomt. Onder het wapen de spreuk Electus a Deo beatus (uitverkoren door God zalig (gemaakt)) Aan de bovenzijde is in Romeinse cijfers 1786 te lezen en onder het wapen 16 maart, de sterfdatum van de Burghse ambachtsheer. Aan de onderzijde zijn twee omgekeerde brandende toortsen te zien, die het tot doven gedoemde leven symboliseren. Het tweede wapen betreft dat van de vader van Jan Cornel is, mr. Nicolaas van Hoorn (1703-1776). Mr. Nicolaas van Hoorn was secretaris, schepen, raad en burgemeester van Vlissingen en voorts bewindhebber van de Oost-Indische Compagnie. Hij was ambachtsheer van Burgh en Kraayestein. Mr. Nicolaas van Hoorn overleed in Vlissingen op 2 oktober 1776 en werd in Burgh begraven. Het wapen is identiek aan dat van zijn zoon. Van de acht kwartierwapens zijn er vier bewaard gebleven.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1992 | | pagina 11