Z too Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud Ten geleide 2 Secretariaat L. Louwerse. Badhuisstraat 43. 4381 LN Vlissingen. telefoon 01184-14981 Bank Amrobank. Middelburg Rekening: 46 06.76 660 Gironummer bank 97721 DAGELIJKS BESTUUR Ir K. J. Kuiken, Middelburg, voorzitter L. Louwerse. Vlissingen, secretaris M. Kievit, Middelburg. 1e penningmeester I D Toussaint. Middelburg, 2e penningmeester M P. de Bruin, Middelburg Mr.K. P. T. G. Flos, Middelburg Drs. L. Zoodsma, Middelburg ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur zie boven P. A. Boot, Zierikzee Ds. D. van Boven, Middelburg A, Geerlse, 's-Gravenpolder J. W, H. Groeneveld, Middelburg Jac. Huissen, Baarland G J. Lepoeter, Middelburg W J de Maat, Hulst Mevr M W. Meerman-van der Mast, Vlissingen H M van der Post, Zierikzee J. C. Schout, Baarland Mevr drs I H Vogel-Wessels Boer. Middelburg ADVISEUR' Ir J. D. Poley. Nisse RAAD VAN ADVIES Dr. C. Boertien, Middelburg Mr J. Everaert. Middelburg Jhr Ir L L. M. Van Nispen tot Sevenaer, Zeist Prof Dr. C A. van Swigchem, Amsterdam REDACTIECOMMISSIE: Mevr. dr. J. L Kool-Blokland, Middelburg G. J, Lepoeter, Middelburg H Uil, Zierikzee Mevr drs. I. H Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE- Mevr, drs. I. H, Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöldlaan 41, 4-334 EM Middelburg. Tel 01180-27908 BULLETINS TE VERKRIJGEN BIJ. Mr. K P T G. Flos, Houtkaai 7. Middelburg, telefoon 01180-37438 (kantooruren) Ten geleide pag 2 dr. J.A. Brandenbarg Smt-Anna in Zeeland. Een verkenning (ill. Gemeentearchief Tholen, les Lamain, Ruben de Heer, Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht) pag. 3 M P. de Bruin Ten derden male rooms-koning Willem II (ill R A.Z Atlas Zel.ill.van het. K.Z.G.W pag. 6 ds E.J. Rietveld Over oude Adel en een vernieuwde kerk (ill. Chris Nijssen) pag. 8 R. Verhage De restauratie van het Kam en Van der Meulen orgel in de Nieuwe Kerk te Zierikzee (ill J D C Berrevoets) pag. 15 Foto frontpagina Heilige Maagschap. Meester van Liesveld! Aartsbisschoppelijk Museum te Utrecht Van de bestuurstafel zijn de volgende zaken te melden: De restauraties aan kerk en orgel in de kerk te Zierikzee, zoals gemeld in het vorige bulle tin, liggen geheel op schema. Verwacht wordt dat met ingang van 1 januari 1993 een 10-jaren onderhoudsplan voor de kerk in Zierikzee in uitvoering zal kunnen worden genomen. Het gaat hierbij uitsluitend om onderhoud aan het exterieur der kerk. Eenzelfde onderhoudsplan voor de kerk in Baarland is sinds 1 januari 1991 in uitvoering (periodieke voortgang). Voor de restauratie van het orgel in de kerk van Baarland is verdere actie ondernomen. Wij hopen u daarover volgend jaar positief te kunnen berichten. U zult begrijpen, dat we uw waardevolle steun bij de uitvoering van alle bovenvermelde werkzaamheden niet kunnen ontberen. De Nederlands Hervormde gemeente van Hoofdplaat is in principe accoord gegaan met een voorstel van onze stichting tot overname van de kerk. Verdere uitwerking van het voorstel en het regelen van details kan thans plaats vinden. Onze stichting was in juni met een verkoopstand in de kerk te Hoofdplaat vertegenwoor digd tijdens Kerkepad West Zeeuws-Vlaanderen. Behalve een aantal donateurs mochten wij vele anderen ontmoeten, die belangstelling toonden voor onze bulletins, boekjes, c.d.'s, foto's enz. Hiervan werden er heel wat verkocht. Ook op de folkloristische dag in IJzendijke, 18 juli, was de Stichting in de Hervormde Kerk met een stand aanwezig. Jammer evenwel dat nog slechts weinigen gereageerd hebben op de uitgereikte folder voor donateurs-werving. Het bestuur roept u andermaal op in eigen omgeving nog eens actie te ondernemen. In de vergadering van 21 oktober j.l. werd de heer drs. L. Zoodsma benoemd als lid van het dagelijks bestuur. De heer Zoodsma zal de heer De Bruin opvolgen als excursie-leider en tevens een deel der secretariaats-werkzaamheden overnemen. Wij heten hem van harte welkom Het bestuur.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1992 | | pagina 2