Jm m f. I 7 nogmaals te komen kijken. Nu had hij zich wel gehouden aan de eisen gesteld in het bestek. De plavuizen vloer lag er. De £8:-:- mocht hij behouden 12). Nu men toch met de verbouwing bezig was vond de kersverse predikant dat het ook goed moest gebeuren. De onlangs beroepen Lodewijk de Herde richtte zich, namens de kerkeraad van West-Souburg en schout en schepenen van de ambachtsheerlijkheid, tot Gecommitteerde Raden dat "...gelasen vensters hoognodig sijn." Zonder ramen konden er toch geen fatsoenlijke eredien sten worden gehouden, meende hij. Gecommitteerde Raden gaven hem groot gelijk en glazenmaker Anthonij Clement kreeg onmiddellijk opdracht hiervoor te zorgen. De kosten bedroegen maar liefst £50:-:-13). Pas in 1596 was de verbouw geheel klaar. Op 23 mei 1596 werd opdracht gegeven de kerk nogmaals te inspecte ren. Op 2 juni werd zij opnieuw bezocht door Kerckhove en De Muer14). Eindelijk, de West-Souburgers hadden een kerk om trots op te zijn. Joossen was echter nog niet klaar met Gecommitteerde Raden. Behalve de omschreven werkzaamheden had hij nog extra werk verricht, onder De kerk van West-Souburg in het midden van de 18de eeuw. voorzien van een ooievaarsnest. Tekening door C Pronk. 1743. (RAZ. Zelandia lllustrata, II 871) meer aan de klokketoren. Hiervoor kreeg hij boven zijn afgesproken salaris £15:10:-15). Maar de hem beloofde £4:-;- "tot vereeringe" van zijn vrouw had de timmerman nog steeds niet ontvangen. Hij herinnerde hen er maar eens aan. Tegelijk verzocht hij hen de £2:-:- voor de inspectie door Kerckhove en De Muer, die hij had betaald, te voldoen. De £4» waren terecht gevraagd vonden De kerk van West-Souburg met kerkhofmuur op het eind van de 18de eeuw. Potloodschets door J. Bulthuis [1792]. (RAZ, Zelandia lllustrata, II 873)

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1993 | | pagina 7