Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud Ten geleide 2 Secretariaat: L. Louwerse, Badhuisstraat 43, 4381 LN Vlissingen, telefoon 01184-14981 Bank: Amrobank, Middelburg Rekening; 46.06.76.660 Gironummer bank: 97721 DAGELIJKS BESTUUR. Ir. K. J. Kuiken, Middelburg, voorzitter L Louwerse, Vlissingen, 1e secretaris M. Kievit, Middelburg, 'Ie penningmeester I. D Toussaint, Middelburg, 2e penningmeester M P de Bruin, Middelburg Mr K P. T. G. Flos, Middelburg Drs. L. Zoodsma, Middelburg 2e secretaris ALGEMEEN BESTUUR' Leden dagelijks bestuur: zie boven P. A Boot, Zierikzee Ds. D, van Boven, Middelburg A. Geertse, 's-Gravenpolder J. W. H. Groeneveld, Middelburg Jac. Huissen, Baarland G, J. Lepoeter, Middelburg W.J. de Maat, Hulst Mevr. M W Meerman-van der Mast, Vlissingen H M. van der Posl, Zierikzee A, Traas, Baarland Mevr. drs I. H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR Ir. J. D. Poley, Nisse RAAD VAN ADVIES: Dr C. Boerlien, Middelburg Mr. J. Everaert, Middelburg Jhr. Ir. L, L. M. Van Nispen tot Sevenaer, Zeist Prof. Dr C. A. van Swigchem, Amsterdam REDACTIECOMMISSIE. Mevr. dr. J. L. Kool-Blokland, Middelburg G. J. Lepoeter, Middelburg H Uil, Zierikzee Mevr. drs. I H Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE. Mevr. drs, I H. Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöldlaan 41, 4334 EM Middelburg. Tel. 01180-27908 BULLETINS TE VERKRIJGEN BIJ: Mr. K. P. T. G. Flos, Dam 73. Middelburg, telefoon 01180-37488 (kantooruren) Ten geleide pag. 2 Drs. F, van der Doe De verdwenen kerk van West-Souburg pag. 3 (ill. R.A.Z Atlas Zei III. van het K.Z.G.W.. R.A.Z., Zeeuws Museum). G.J. Lepoeter De heilige linie pag 11 (ill. H.B.J Arendsen, M. de Goffau, G.J. Lepoeter, zie onder literatuur). H. Uil De epitafen van de familie De Huybert in de hervormde kerkteBurgh pag. 21 (ill. Streekarchivariaai Schouweri-Duiveland en St. Philipsland). Foto frontpagina De Hervormde kerk te Burgh voor de brand in 1924 (ill. coll. Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en Sl Philipsland, Zierikzee) Recente bestuurs-besluiten: Voor de kerk in Baarland werden een tweetal opdrachten verstrekt: 1 uitvoering van de 3e fase van het 10-jaren onderhoudsplan. 2 vervanging van de verwarmingsinstallatie (nieuwe warmtestralers, aan te sluiten op aardgas i.p.v. op flessengas) De regelmatige vraag naar de bijna uitverkochte bulletins, waarin de verwoesting en her bouw/restauratie van de Abdij van Miiddelburg zijn beschreven, heeft het bestuur doen besluiten tot het drukken van een Thema-nummer "De Abdij in Middelburg". In de eind april 1993 verschenen uitgave zijn uitsluitend de beschrijvingen over de Abdij uit de bulle tins 5,16 en 29 opgenomen. Het Thema-nummer is tegen de prijs van f10,- verkrijgbaar op nevenstaande adressen, boekhandel Fanoy te Middelburg en het "Historama" in de Abdijgebouwen. Financiën De laatste tijd wordt het bestuur geconfronteerd met aanzienlijke verhoging van diverse lasten, zoals voor het PTT-antwoordnummer, onroerende zaakbelasting en vooral niet te vergeten de 25-voudige aanslag voor waterschapslasten. Maar gelukkig zijn er ook posi tieve zaken. Door de welwillende financiële medewerking van het Rijk, de Provincie, de gemeente Zierikzee, het Prins Bernhardfonds, de Maurits van Kattendijke stichting, het Bouwcultuurfonds Zuid Nederland en de Nederlandse Participatie Maatschappij in de res tauraties is, als gevolg van het vroegtijdig beschikbaar stellen van de geldmiddelen, de jaarrekening 1992 niet ongunstig afgerond. In de bestuurskosten mocht de stichting in de vorm van sponsoring een welkome bijdrage ontvangen van Deloitte Touche Registeraccountants te Middelburg door het belange loos typen, vermenigvuldigen en inbinden van de jaarrekeningen 1991 en 1992. Jaarverslag 1992 (samenvatting) In het Dagelijks Bestuur trad de heer drs. L. Zoodsma als 2e secretaris toe Het Algemeen Bestuur vergaderde tweemaal, het Dagelijks Bestuur zevenmaal. Tweemaal werd een excursie georganiseerd t.w. op 27 juni naar 4 kerken in Zeeuws- Vlaanderen (54 deelnemers) en op 21 november naar het museum van de heren van Gruuthuse in Brugge (53 deelnemers) Het donateursbestand is met 10 gedaald tot 639, een aantal waarmede het niveau bereikt is van 1 januari 1990, kort waarna een grote collectieve actie werk ontplooid. Het Algemeen Bestuur gaf groen licht tot overname van de kerk in Hoofdplaat, doch concretisering hangt af van het overleg met de burgerlijke gemeente inzake de onder houdskosten voor toren en uurwerk. De kerk in Baarland onderging de tweede fase van het 10-jaren onderhoudsplan De kerkrestauratie in Zierikzee kon worden voltooid Op het herziene 10-jaren onderhoudsplan voor de kerk in Zierikzee werd nog geen goedkeuring verkregen van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg Voor de restauratie van het orgel in de kerk van Baarland werden belangrijke stappen ondernomen De eerste fase van de orgelrestauratie in Zierikzee (frontpijpen) werd uitgevoerd Tijdens "kerkepad" op 20 en 27 juni was de stichting met een stand vertegenwoordigd in de kerk te Hoofdplaat. Ditzelfde was het geval op 18 juli tijdens de folkloristische dag in IJzendijke Teneinde te voldoen aan nieuwe wettelijke bepalingen en aan bepaalde door fondsen gestelde eisen voor toekenning van financiële bijdragen werden de statuten van de stichting gewijzigd. Het bestuur

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1993 | | pagina 2