Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud 2 Secretariaat- L Louwerse. Boulevard de Ruyter 234, 4381 KH Vhssingen, teletoon 01184-14981 Bank Amrobank. Middelburg Rekening 46.06 76.660 Gironummer bank; 97721 DAGELIJKS BESTUUR Ir. K. J Kuiken, Middelburg, voorzitter L Louwerse, Vlissingen. 1e secretaris M Kievit, Middelburg, 1e penningmeester I D Toussaint. Middelburg, 2e penningmeester M. P de Bruin, Middelburg Mr K. PT.G Flos Middelburg Drs L. Zoodsma. Middelburg 2e secretaris ALGEMEEN BESTUUR- Leden dagelijks bestuur zie boven P. A Boot, Zierikzee Ds D van Boven, Middelburg A Geertse. 's-Gravenpolder J W. H Groeneveld, Middelburg Jac. Huissen. Baarland G. J. Lepoeter, Middelburg W.J de Maal. Hulst Mevr M W Meerman-van der Mast, Vlissingen H. M. van der Posl, Zierikzee A. Traas, Baarland Mevr. drs. I. H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR. Ir. J D. Poley, Nisse RAAD VAN ADVIES Dr. C Boertien, Middelburg Mr J Everaert. Middelburg Jhr Ir. L L M. Van Nispen tot Sevenaer, Zeisl Prof. Dr. C A. van Swigchem, Amsterdam REDACTIECOMMISSIE Mevr. dr J L Kool-Blokland. Middelburg G. J Lepoeter, Middelburg H. Uil, Zierikzee Mevr drs I. H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE Mevr drs I H Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöldlaan 41, 4334 EM Middelburg Tel. 01180-27908 BULLETINS TE VERKRIJGEN BIJ. Mr K P T. G Flos, Dam 73. Middelburg, telefoon 01180-37488 (kantooruren) Ten geleide pag 2 mg. K.J J Brand De torens van de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst (illustraties zie literatuur onder het artikel) pag 3 dr. T H. von der Dunk De bouw van twee kerken te Sluis Hervormde en Katholieke nood in het Nederland van Koning Willem I (illustraties R A Z. Atlas Zei III van het K Z G W Sluis in ansichten, A R A. R K. Eredienst) pag. 8 J.P B. Zuurdeeg De toren en klokken van de Sint-Maartenskerk te Sml-Maarlensdi|k (illustraties Gemeentearchief Tholen, Jos Pe Arnhem, Rijksdienst Monumentenzorg, J P.B Zuurdeeg) pag f~ Foto frontpagina De Ned Hervormde Kerk te Sint-Maartensdijk circa 1925 Het dichtgemetselde raam in de toren is tijdens de restauratie van 1952-1955 vervangen door een glas m lood raam Ook is toen de toegang naar de kerk ver legd. die nu onder de toren is (Rijksdienst Monumen tenzorg) Nieuw adres Voor alle (adspirant-) donateurs(-trices) zij op deze plaats nog eens gewezen op het hier naast vermelde nieuwe secretariaatsadres. Verwerving eigendommen Hierover zijn nog geen nadere mededelingen te doen. Restauratie orgels Kerk Zierikzee. Tussen 11 en 22 april j.l. is het binnenwerk van het orgel ontmanteld, zodat het orgel thans niet meer bespeelbaar is. Eind 1995 zal het in alle glorie weer in gebruik kunnen worden genomen. Kerk Baarland. Op 30 september 1993 is de subsidie-aanvraage bij de gemeente Borsele ingediend. De totaalkosten zijn begroot op 294.000,-. De burgerlijke gemeente heeft de aanvrage inmiddels met gunstig advies ter goedkeuring doorgezonden naar de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Laatstgenoemde instantie zal eind april de aanvrage ter plaatse toetsen. 10-jaren onderhoudsplannen Voor de kerken Zierikzee en Baarland worden dit jaar de fases 2 resp. 4 tot uitvoering gebracht. Redactie-commissie Onlangs vond op uitnodiging van het Dagelijks Bestuur overleg plaats met de redactie commissie van het Bulletin. Eerstens met het doel uiting van waardering te geven aan de activiteit van de commissie bij de samenstelling van de waardevolle artikelen, maar tevens ook om zich in onderling overleg te beraden op welke wijze de stichting voor een groter publiek in de belangstel ling kan worden gebracht. Enkele aanzetten hiertoe worden nader uitgewerkt. Restauratie kerk Kerk Baarland. Zeer recent is geconstateerd, dat de gevreesde bonte knaagkever ook in deze kerk is weten door te dringen. Aan een restauratie van de kapconstructie zal binnen afzienbare tijd niet te ontkomen zijn. Excursies De najaarsexcursie in 1993 voerde naar kerken op Schouwen-Duiveland; (onze eigen) Nieuwe Kerk, de Gasthuis Kerk en de Lutherse Kerk in Zierikzee. en de kerken van Drei- schor en Brouwershaven. Veel waardering was er voor de excursieleiders mevr. Kool- Blokland en de heer Zoodsma, die bij de voorbereiding krachtig ondersteund werden door de geroutineerde heer De Bruin. Het bestuur dankt allen voor hun bemoeiingen. Sponsoring Evenals in vorige jaren werd ook thans het typen, vermenigvuldigen en inbinden van de jaarrekening (1993) weer belangeloos verzorgd door Deloitte Touche Registerac countants, Buitenruststraat 4 te Middelburg. Het stichtingbestuur is het buro daarvoor zeer erkentelijk.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1994 | | pagina 2