16 De luidklok uit 1735. ratie en renovatie uit zijn geschiedenis ondergaan. Dank zij deze drastische aan pak staat het er gaaf bij en zullen er, onder voorbehoud van het beschikbaar zijn van de middelen voor regelmatig onderhoud, voorlopig geen ingrijpende werkzaamheden moeten gebeuren. Kerkelijk gezien is - na een periode van bijna vier eeuwen - in 1981 de combinatie met Ovezande, waarbij de predikanten tot 1911 beurtelings in één van beide dorpen woonden, tot een einde gekomen. Zelfs samen bleek het financieel niet meer mogelijk een predikant te beroepen. Daarna is de kerkelijke gemeente Driewegen een samenwerking aange gaan met de financieel sterkere zusterge- meente Borssele. De kerkeraden opere ren, in tegenstelling tot de vroegere com binatie Ovezande-Driewegen, nu onaf hankelijk van elkaar Verder zijn de kontakten met de Gereformeerde Kerk de laatste jaren sterk geïntensiveerd, al heeft dit nog niet tot een samen-op-weg federatie geleid. De kerkdiensten worden nu gezamenlijk gehouden, om en om twee zondagen achtereen in de hervormde kerk en twee zondagen achtereen in de gereformeerde kerk. Laten we eindigen met het uitspreken van de hoop dat de kerk van Driewegen, ondanks de veranderde omstandigheden tot in lengte van jaren gebruikt zal blijven worden voor het doel. waarvoor de heren Van Watervliet ze in de 17e eeuw lieten bouwen. Literatuur - Beschrijving van Zeeland, tweede deel, pag. 313, Amsterdam, 1753 - J Bijlo, Het drama in de pastorie of de predikanlen- moord te Driewegen m den jare 1687 Yerseke, ca 1908. - P Don, Kunstreisboek Zeeland, pag. 63, Zeist. 1985 - Encyclopedie van Zeeland, deel I, pag 302, 357 - A Krijger. De hervormde kerk te Driewegen, Driewegen 1985 - E.B.G. Lokerse. Hei Zuid-Bevelandse geslacht Van Watervliet. 1989. - J. de Ruiter, De luid- en torenklokken In de gemeen te Borsele m historisch jaarboek voor Zuid- en Noord-Beveland no. 5. Goes. 1979. - Voorloopige lijst der Nederlandsche monumenten van geschiedenis en kunst, de Provincie Zeeland, pag 34/35. Utrecht, 1922 Met hartelijke dank aan de heer A. Krijger te Driewegen voor de verleende medewerking

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1994 | | pagina 16