9 Interieur Nicolaé Waar mogelijk zijn onderdelen van de kapconstructie met kunsthars gerepa reerd. Waar de aantasting te ver was. zijn onderdelen geheel vernieuwd. Daarna is de gehele kap geïnjecteerd met een mid del tegen de bonte knaagkever. Om de kap beter in het oog te kunnen houden zijn de aanwezige loopbruggen ver nieuwd en zijn nieuwe bijgemaakt. Ook de twee houten muurstijlbeelden voorstel lend Jacobus Major en een bisschop (Sint Nicolaas?), hoog in het koor, zijn gerestaureerd en de kleuren geretou cheerd. Dit alles heeft ongeveer ƒ6.000 000.- gekost Als voorwaarde voor de subsidieverlening is door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg ondermeer gesteld dat na de restauratie een 10-jarig onder houdsplan opgesteld moet worden. Dit onderhoudsplan, dat binnenkort inge diend zal worden, voorziet in het herstel van het glas in lood en het aanbrengen van ladderhaken op de daken Hiermee is een bedrag gemoeid van ongeveer ƒ60.000,- per jaar. Ook het herstel van de natuurstenen vloer moet nog gebeuren en we hopen dat hiervoor binnen afzienbare tijd subsidie beschikbaar zal komen. De Nicolaaskerk is dan weer helemaal in goede staat en kan dat met een voort schrijdend 10-jarig onderhoudsplan ook lange tijd blijven. De feestelijke heropening van de Nicolaaskerk heeft op dinsdag 30 augustus 1994 in aanwezigheid van koningin Beatrix plaatsgevonden. 1) Zie voor informatie over de Nicolaaskerk Bulletin Stichting Oude Zeeuwse Kerken 3,1979, pag 11-16.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1994 | | pagina 9