Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud Ten geleide 2 Secretariaat: L. Louwerse, Boulevard de Ruyter 234, 4381 KH Vlissingen, telefoon 01184-14981. Bank Amrobank, Middelburg Rekening 46 06 76.660 Gironummer bank. 97721 DAGELIJKS BESTUUR Ir. K. J. Kuiken, Middelburg, voorzitter L. Louwerse, Vlissingen, 1e secretaris M Kievit, Middelburg, 1e penningmeester I D. Toussaint, Middelburg, 2e penningmeester M. P. de Bruin, Middelburg Mr.K P T G. Flos. Middelburg Drs L Zoodsma, Middelburg 2e secretaris ALGEMEEN BESTUUR. Leden dagelijks bestuur zie boven P. A Boot, Zierikzee A Geerlse, 's-Gravenpolder J. W H. Groeneveld, Middelburg Jac. Huissen, Baarland G J. Lepoeter, Middelburg W J de Maat. Hulst Mevr. M W Meerman-van der Mast, Vlissingen H M. van der Post, Zierikzee A Traas. Baarland Mevr drs I. H. Vogel-VVessels Boer. Middelburg ADVISEUR Ir. J. D. Poley, Nisse REDACTIECOMMISSIE Mevr dr. J L Kool-Blokland, Middelburg G J Lepoeter, Middelburg H Uil, Zierikzee Mevr drs I. H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE Mevr. drs l H. Vogel-Wessels Boer. Hammarskjöldlaan 41, 4334 EM Middelburg Tel. 01180-27908 BULLETINS TE VERKRIJGEN BIJ. Mr K P. T. G Flos. Dam 73 Middelburg, telefoon 01180-37488 (kantooruren) Ten geleide pag 2 dr J L Kool-Blokland Dank voor de donderstemmen Een dankdicht voor Frederik Willem Hugenholtz (illustraties R.A.Z Atlas Zei. Ill van het K Z G W.) pag 3 ir J D. Poley Restauratie Nicolaaskerk te Brouwershaven (illustraties Joop van Houdt, Noordgouwe) pag. 8 G.J. Lepoeter De Hervormde kerk te Driewegen (illustraties A Krijger. Driewegen) pag 10 Foto frontpagina Dankdicht uit 1797 opgedragen aan de Middelburgse predikant Frederik Willem Hugenholtz (foto Engel Foto Promotions) Verwerving eigendommen De overname van de kerk in Hoofdplaat verkeert in een eindfase. Restauratie orgels Kerk Zierikzee. De restauratie verloopt volgens planning. Thans wordt het binnenwerk door onze orgeladviseur Jan Jongepier in de werkplaats van de orgelbouwer te Heythuysen beoordeeld. Kerk Baarland. Inspectie door deskundigen van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft plaats gevonden. Het orgel wordt vanwege de bijzondere klank zeer waardevol geacht. Toestemming tot restauratie wordt thans afgewacht. Restauratie kerk Kerk Baarland. De toestand waarin de kapconstructie verkeert is voor de gemeente Borsele aanleiding geweest de restauratie van de kap hoog op de meerjarenplanning voor restauratie van monumenten in deze gemeente te plaatsen, hetgeen zeer verheu gend is. De eerste stappen tot opstellen van een definitief restauratieplan - nodig voor subsidie aanvraag - zijn inmiddels gezet. Tentoonstelling Leden van de Plaatselijke Commissie Zierikzee hebben met huip van vrijwilligers/sympa thisanten een tweetal maquettes gemaakt van de Nieuwe Kerk en de St.-Lievens Monstertoren te Zierikzee, waarbij zij zich hebben laten adviseren door deskundigen op gebied van bouwcultuur en maquettebouw. De - op zelf vervaardigde verrijdbare tafels geplaatste - kunstwerkjes kunnen kritiek ruim schoots weerstaan. Een derde maquette van de kerk in zijn oorspronkelijke omvang (zie bulletin 4) is nog in de maak. Samen met een fraaie foto-collectie is een kleine tentoonstelling ontstaan, welke een bezoek ten volle waard is. Het geheel is als een lofwaardige actie van de P.C. te bestempelen. Tevens is een in bruikleen door de gemeente Zierikzee afgestane zeer oude rood-zand- stenen sarcofaag in de kerk geplaats. Openingstijden kerken Kerk Zierikzee: dinsdagen van de maanden juli en augustus tussen 11 en 16 uur Monumentendag (2e zaterdag van september) voorts voor groepen op aanvraag; tel. 01110-13819 Kerk Baarland tijdens kerkdiensten en voor groepen op aanvraag; tel. 01193-9474 Het bestuur.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1994 | | pagina 2