Ten geleide Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud 2 Secretariaat: L. Louwerse, Boulevard de Ruyter 234. 4381 KH Vlissingen, telefoon 0118-414981. Postbanknummer 99692 ABN/AMRO-banknummer 46.06.76.660 Girorekening ABN/AMRO-banknummer 1068635 DAGELIJKS BESTUUR: Ir. K. J. Kuiken, Middelburg, voorzitter L. Louwerse, Vlissingen, 1e secretaris P.W. van Seters, Vlissingen. 2e secretaris M. Kievit, Middelburg, 1e penningmeester I. D. Toussaint, Middelburg, 2e penningmeester M. P. de Bruin. Middelburg Mr. K. P. T. G. Flos. Middelburg Mr. B J. van Putten. Meliskerke ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur: zie boven J P. van den Ameele, Hoofdplaat P. A. Boot, Zierikzee A. Geertse, 's-Gravenpolder Jac. Huissen, Baarland G. J. Lepoeter, Kapelle Mevr. M W Meerman-van der Mast. Vlissingen H. M. van der Post, Zierikzee A. Traas. Baarland Mevr drs. I. H. Vogel-Wessels Boer. Middelburg ADVISEUR. Ir. J. D Poley, Nisse REDACTIECOMMISSIE: Mevr. dr. J. L. Kool-Blokland, Middelburg G. J. Lepoeter. Kapelle H. Uil. Zierikzee Mevr. drs. I. H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE: Mevr. drs. I. H. Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöldlaan 41, 4334 EM Middelburg. Tel. 0118-627908 BULLETINS TE VERKRIJGEN BIJ. Mr. K. P.T. G. Flos. Dam 73. Middelburg, telefoon 0118-637488 (kantooruren) ISBN: 1381-7116 Ten geleide pag. 2 G.C. de Bruin De Oostkerk van Middelburg er zit soms meer leven in de kerk dan )e lief is! (ill. D A. Hazelaar, Middelburg) pag. 3 Chiel Jacobusse Natuur op kerkelijk erf (ill. A.A Karman, Colijnsplaat). pag. 7 J. Jongepier Het orgel in de Nieuwe Kerk te Zierikzee (ill. J. Villerius, Dirksland). pag. 9 I.H Vogel- Wessels Boer Een schepping van Coenraad Kaïjser. de hervormde kerk te Hoofdplaat (ill. Rijksarchief in Zeeland, Zeeuws Genootschap. Zelandia lllustrata). pag. 13 Foto frontpagina Het op 29 mei 1785 in gebruikgenomen gebouw van de Nederlands Hervormde gemeente te Hoofdplaat. Enquête Met betrekking tot de in 1995 gehouden enquête en het interne overleg aan de hand van de uitslag van de enquête tussen redactie-commissie, excursie-commissie en bestuur kan het volgende gemeld worden: 1De respons op de enquête bedroeg 17,2 waarover redelijke tevredenheid bestaat. 2. Twee donateurs zijn bereid deel te nemen aan activiteiten binnen de stichting: admini stratief en als gids tijdens excursies. 3. Er bestaat overwegend tevredenheid over (de inhoud van) het 'Bulletin', waarvan de naam ongewijzigd wordt gehandhaafd. Er zal aandacht geschonken worden aan de wens tot beschrijving van o.a. bouwtechnische zaken, orgels, objecten in de tot heden minder belichte streken enz. 4. Eind 1996 zal, op meerder verzoek, een inhoudsopgave van de uitgebrachte bulletins verschijnen. 5. Men is over het algemeen zeer tevreden over de excursies; getracht wordt de data vroegtijdiger bekend te maken door de verschijning van de bulletins enigszins te ver vroegen. Het tijdstip van vertrek wordt iets verlaat, dan wel er wordt bemiddeld in een andere oplossing tot deelname. 6. 70% van de geënquêteerden vindt de minimum donatie hoog (niet tè hoog). Enkelen adviseren de donatie te verhogen. Voorlopig wordt het huidige bedrag van 40,- gehandhaafd. 7. De suggesties voor activiteiten zijn uiteenlopend van aard. Financiën, man/vrouwkracht, deskundigheid op bepaald gebied en voldoende belangstelling zijn bepalend voor ver vulling van wensen. Getracht wordt op de geuitte wensen in te spelen. 8. 23 donateurs vroegen tezamen 283 folders aan ten behoeve van donateurswerving; 25 folders kwamen ongebruikt terug. Er is niet gebleken dat als gevolg van deze actie ook maar één donateur werd aangemeld. Orgel Zierikzee Op 1 februari werd het restauratiewerk aan het orgel opgeleverd. Het resultaat is volgens deskundigen zeer goed. Op 12 en 13 april 1996 werd het instrument her-ingebruik genomen, doch hiervan heeft u intussen kennis kunnen nemen en/of u bent er getuige van geweest. Bestuurs-samenstelling In de vergadering van het Algemeen Bestuur d.d. 18 september j.l. werden twee nieuwe bestuursleden benoemd, te weten de heer J.P. van den Ameele, als afgevaardigde namens de Plaatselijke Commissie Hoofdplaat, en Mr. B.J. van Putten, als toekomstige opvolger van de heer Ir. K.J. Kuiken die 22 april a.s. als bestuurslid terugtreedt. Het bestuur

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1996 | | pagina 2