Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud -A- Ten geleide 2 Secretariaat; L. Louwerse, Boulevard de Ruyter 234, 4381 KH Vlissingen, telefoon 0118-414981. Postbanknummer 99692 ABN/AMRO-banknummer 46.06.76.660 Girorekening ABN/AMRO-banknummer 1068635 DAGELIJKS BESTUUR. Mr. B. J. van Putten. Meliskerke, wnd. voorzitter L. Louwerse. Vlissingen. 1 e secretaris P.W. van Seters, Vlissingen. 2e secretaris M. Kievit, Middelburg. 1e penningmeester I. D. Toussaint, Middelburg, 2e penningmeester Mr, K P. T. G. Flos. Middelburg ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur; zie boven J. P. van den Ameele, Hoofdplaat P. A. Boot, Zierikzee A. Geertse, 's-Gravenpolder Jac. Huissen, Baarland G. J. Lepoeter, Kapelle Mevr. M. W. Meerman-van der Markt. Vlissingen H M. van der Post, Zierikzee A Traas. Baarland Mevr. drs. I. H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR: Ir. J. D Poley. Nisse REDACTIECOMMISSIE: Mevr. dr. J. L. Kool-Blokland. Middelburg G. J. Lepoeter, Kapelle H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I. H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE: Mevr. drs. I. H. Vogel-Wessels Boer. Hammarskjöldlaan 41. 4334 EM Middelburg. Tel 0118-627908 BULLETINS TE VERKRIJGEN BIJ: Mr. K. P T G. Flos. Dam 73. Middelburg, telefoon 0118-637488 (kantooruren) ISBN: 1381-7116 Ten geleide pag.2 G.J. Lepoeter De Hervormde kerk te Waarde, (ill. C. Dekker, Zuid- Beveland; Rijksarchief in Zeeland. Zeeuws Genoot schap, Zelandia Illustrate; Rijksdienst voor de Monu mentenzorg te Zeist) pag. 3 H. Uil Ingebruikneming orgel Nieuwe Kerk in Zierikzee. (ill. Joop van Houdt) pag 10 Drs Prosper Sevestre Zeeland na 1953 pioniersgebied voor nieuwe orgelsti|l. (ill. Rijksdienst voor de Monumentenzorg te Zeist: P. Sevestre: R K. Willibrordusparochie te Zierikzee) pag. 11 G.J. Lepoeter Index op de verschenen artikelen Mevr. dr. J.L.Kool- Blokland De presentatie van De geheimen van de kerk van Kapelle onthuld, (ill. M. de Goffau) Foto Frontpagina Het uit de Hervormde Kerk van Kruiningen afkomstige Van Dam-orgel in de Hervormde Kerk van Wemeldinge. (Foto Johan de Groene.) Op 1 oktober a.s. is het 20 jaar geleden dat onze Stichting werd opgericht, met het doel -zoals u weet- het bevorderen van de belangstelling voor historische kerkgebouwen in de provincie Zeeland en de instandhouding in de ruimste zin. Directe aanleiding tot de oprichting van de Stichting was gelegen in het voornemen de Nieuwe Kerk van de Hervormde Gemeente van Zierikzee over te nemen. Deze overname vond plaats op 16 december 1977. Het getuigde van moed van de toenmalige bestuurders dit besluit te nemen en een aanzet te geven tot restauratie van de zich in zeer deplorabele toestand bevindende kerk. Nu, 20 jaar later, staat de kerk er -na een restauratie in 3 fasen- weer redelijk gaaf bij. Dit dank zij financiële medewerking van rijks-, provinciale- en gemeentelijke overheden, spon sors en niet te vergeten onze donateurs. Het 10-jarig bestaan van de Stichting werd herdacht in een bijeenkomst met donateurs in de Koorkerk te Middelburg. De her-ingebruikneming van het gerestaureerde orgel in de Nieuwe Kerk te Zierikzee op 12 en 13 april j.l. -waarvan u allen getuige hebt kunnen zijn- acht het bestuur een zo'n fees telijke gebeurtenis voor de Stichting, dat een herdenking van het 20-jarig bestaan achter wege kan blijven. Wij allen kunnen ons gelukkig prijzen in het bezit te zijn van een orgel van zo'n hoge kwaliteit. Een woord van waardering voor het bereikte resultaat aan de des kundigen van de Rijksdienst voor Monumentenzorg, de orgeladviseur, de orgelbouwer en onze organist Rinus Verhage is zeker op z'n plaats. Maar ook aan het adres van de leden van de Plaatselijke Commissie (inclusief orgelcom missie), die allen ook nu weer veel tijd en energie gestoken hebben in de organisatie bij de her-ingebruikneming van het orgel. Van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg ontvingen wij op 21 mei 1996 een beschik king tot restauratie van de kapconstructie van de kerk in Baarland. De financiering van de restauratie is echter nog niet 'rond'. Het bestuur tracht thans de nog ontbrekende geldmid delen te verkrijgen, waarvoor diverse fondsen zijn aangeschreven. Het bestuur

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1996 | | pagina 2