omxuüie HPP Romantic Recital 10 Bram Beekman Rinus Verftage Kam van der Meuten Organ Nieuwe Kerk Zierikzee ticking <M Ejsp&ft aykissra - mil ihulsdim 8«ïiattal - ,aw «p&aden at Irmm orgelbouwers Kam en Van der Meulen vervaardigde orgel. Het is bovendien het enige echte oude orgel in Zierikzee. De heer H.M. van der Post, voorzitter van de plaatselijke commissie van de Stich ting Oude Zeeuwse Kerken, sprak zijn dank en waardering uit aan het adres van gemeente en provincie. Beide instanties droegen bij aan de restauratie van dit bij zondere orgel. De heer Van der Post besloot zijn toespraak met woorden van welgemeende dank aan de vier organis ten die belangeloos meewerkten aan de totstandkoming van de cd. De vaste organist van het orgel, tevens voorzitter van de orgelcommissie, Rinus Verhage, overhandigde vervolgens het eerste exemplaar aan de Commissaris van de Koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder. De heer Verhage sprak zijn vreugde uit over het feit dat het orgel weer als vanouds bespeelbaar is. Hij memoreerde daarbij de verdiensten van de oud-organist, de heer D. Visser. Tot slot dankte hij allen die aan de restauratie hebben meegewerkt, in het bijzonder de firma Verschueren, orgelbouwer en res taurateur, en haar medewerkers uit het Limburgse Heythuysen. Commissaris Van Gelder sprak in zijn dankwoord van een bijzonder geslaagde restauratie en richtte de aandacht op andere oude Zeeuwse orgels die ook aan een restauratie toe zijn. Tot slot schetste hij hoe de cd zal klinken in zijn monumen tale woonhuis. Naast Rinus Verhage, met werken van Samuel de Lange en Cornelis de Wolf, werkten mee: Bram Beekman met de Sonate VII f-Moll van Joseph Rheinber- ger; Kees van Eersel met Rhosymedre van Ralph Vaughan Williams en werken van Healy Willan; Mar van der Veer met Suite Médiévale en forme de messe basse van Jean Langlais. De cd/mc 29,95// 15,-) is te bestellen bij het secretariaat van de orgelcommis sie, H.J. Doelemanplein 9, 4301 GC Zie rikzee, telefoon 0111-412926. B. A. HEEZEN-STOLL Dinsdagmiddag 12 november 1996. Eindelijk was het zover, er was lang naar uitgekeken, ruim drie maanden later dan was gepland, kon de cd/mc van het gerestaureerde Kam Van der Meulen- orgel van de Nieuwe Kerk te Zierikzee worden gepresenteerd. Eer het echter zo ver was, werden de het bestuur van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Hij prees de inspanning en de moed van het bestuur voor de wijze waarop de restauratie van de Nieu we Kerk en het orgel waren aangepakt. Het was een groot avontuur met vele risi co's: "U bent ze niet uit de weg gegaan. Precies zeven maanden na de heringe- zenuwen en het geduld van de leden van de orgelcommissie danig op de proef gesteld. De komst van de Commissaris van de Koningin, de heer Van Gelder, was vertraagd. En ook de heer Linden- berg van 'Lindenberg Productions' arri veerde, met de langverwachte cd, ruim een half uur te laat. In zijn welkomstwoord in het Zierikzeese stadhuis prees burgemeester Asselbergs bruikname van het monumentale orgel van de Nieuwe Kerk zijn we weer bij elkaar voor een feestelijke aangelegen heid. Nu kunnen de klanken van het fraaie orgel ook in de huiskamer beluis terd worden. Een viertal organisten van naam garanderen een uitstekend pro duct." Vervolgens schetste de heer Assel bergs het bijzondere karakter van het uit 1848 daterende, door de Rotterdamse

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1997 | | pagina 14