Ten geleide 2 Stichting Oude Zeeuwse Kerken Secretariaat: P.W. van Seters, Boulevard Banker! 198A, 4382 AC Vlissingen, telefoon 0118-413693 Postbanknummer 99692 ABN/AMRO-banknummer 46.06.76.660 DAGELIJKS BESTUUR: Mevr. A.C. de Bruijn, Koudekerke, voorzitster P.W. van Seters, Vlissingen, 1e secretaris vacature, 2e secretaris M. Kievit, Middelburg, 1e penningmeester Mevr. drs. E. van Drie-Mol, Ovezande, 2e penningmeester Mr. K.P.T.G. Flos, Middelburg ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur: zie boven J.P. van den Ameele, Hoofdplaat P.A. Boot, Zierikzee A. Geertse, 's-Gravenpolder H. Goedegebure, 's-Heer Arendskerke C. Hoogerheide, Baarland J.W. de Jonge, Renesse D. Kersten, Hoofdplaat G.J. Lepoeter, Kapelle Mevr. M.W. Meerman-van der Markt, Vlissingen H.M. van der Post, Zierikzee A. Traas, Baarland Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR: Ir. J.D. Poley, Nisse REDACTIECOMMISSIE: Mevr. dr. J.L. Kool-Blokland, Middelburg G.J. Lepoeter, Kapelle H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöldlaan 41, 4334 EM Middelburg. Tel. 0118-627908 Van de meeste reeds verschenen Bulletins zijn nog exem plaren verkrijgbaar. Een overzicht staat in Bulletin nr. 37. De prijs is 2,50 per stuk. Het laatst uitgekomen nummer kost 5,-. De ringbanden zijn verkrijgbaar a 10,- per stuk. Bulletins en ringbanden kunt u bestellen bij het secre tariaat en bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, 4331 GH Middel burg, tel. 0118-637488 (kantooruren). Deze kunnen ook hier opgehaald worden onder kantoortijd. Ook in de Nieuwe Kerk te Zierikzee zijn Bulletins voor de verkoop aanwezig. De verkoop van Bulletins en ringmappen zijn inkomsten voor onze stichting. Inhoud Ten geleide pag. 2 Drs. W.H.P. Scholten Muurschilderingen in Zeeuwse kerken (ill. uit div. bronnen) C.G. van Aalst De gedenkplaat van Robert Browne in de Engelse Kerk te Middelburg (ill. Zeeuws Documentatiecentrum, Middelburg) pag. 13 Drs. P.A.M.M. van Kempen Het archeologisch onderzoek naar de Westmonsterkerk te Middelburg in het voorjaar van 1998 (ill. PACZ) pag. 15 Ds. A. van Santen De plaats van de preekstoel in de Koorkerk te Middelburg (ill. RAZ, Zeeuws Genootschap, Zelandia lllustrata) pag. 19 M. van Doorn Bouwkundige onderwerpen; stabiliteit van het kerkgebouw 2 pag. 20 Foto frontpagina: Muurschildering op de noordwand van de N.H. kerk in Nisse. De situatie tijdens de kerkrestauratie van 1921 (foto Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Zeist) Orgel kerk Baarland De oplevering van het orgel na de restauratie heeft langer geduurd dan was gepland. Bij het uitkomen van dit bulletin zal de restauratie voltooid zijn en kan de ingebruikname volgen. De kosten van de restauratie waren wat hoger dan in eerste instantie was voor zien. Wij hopen dat er nog wat giften komen en wellicht zijn er onder u die ons extra willen steunen. Er komt een uitnodiging voor de open dag in april a.s., onvoorziene omstandig heden voorbehouden. Kerk Hoofdplaat Er is begonnen met de uitvoering van het goedgekeurde tienjaren-onderhoudsplan. Voor de hoognodige restauratie werd ons medegedeeld dat de subsidie van de overheid (70%) uitblijft en wij niet eerder dan in 2005 aan de beurt zijn. Dit gaat te lang duren en het bestuur zal zich gaan beraden om een deel naar voren te trekken en dit zelf vóór te financieren. Dak en goten zijn te slecht om nog zo lang te wachten. Dit houdt in: actie gaan ondernemen voor extra bijdragen e.d. Excursies Bij de toezending van dit bulletin is ook een uitnodiging voor de voorjaarsexcursie. Dit is een goede mogelijkheid om kennis te maken met de andere donateurs en bestuursleden. De steun en bijdragen van onze donateurs zijn van groot belang en het bestuur hoopt dat velen aan de uitnodiging gehoor geven. Donateurswerving Het aantal donateurs neemt nog steeds af. Er komen afmeldingen wegens hoge leeftijd en overlijden. Geef uw betrokkenheid bij het werk van onze stichting door aan de volgende generatie: uw kinderen en kleinkinderen, neven en nichten. Het bestuur

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1999 | | pagina 2