V^/odelbu^' 3 voor de Monumentenzorg, de gemeente Borsele, de provincie Zeeland, de Stich ting Bouwcultuurfonds Zuid-Nederland, Maurits van Kattendijke Stichting, M.A.O.C. Gravin van Bylandt Stichting, Rabobank Borsele-Oost te 's-Gravenpol- Het bestuur dankt allen die eraan meege werkt hebben om dit alles tot een goed einde te brengen, en speciaal de leden van de plaatselijke commissie Baarland en de gastorganisten. De secretaris van de commissie, de heer Volgend jaar komen de andere ramen aan de beurt. Zoals bekend, is het dak van de kerk dringend aan een restauratie toe. Wij hebben toestemming voor deze restaura tie. Tot op heden zijn er nog geen geld- Orgel en kerk te Baarland, na de succesvolle restauratie. (Foto's: Jaap Wolterbeek) der, Stichting Prins Bernhard Fonds, Frans Mortelmans Stichting, mevrouw M.D. Geers-Nyhoff, Total Raffinaderij te Nieuwdorp, camping-bungalowpark Scheldeoord te Baarland, Stichting Dr. Hendrik Müllers Vaderlands Fonds en Stichting tot Behoud van het Nederlandse Orgel. Er lopen nog enkele aanvragen om subsi die en wij hopen het geheel af te sluiten met een beperkte eigen bijdrage. De plaatselijke commissie heeft vorig jaar en ook dit jaar een rommelmarkt gehou den om haar kerk te steunen. De op brengst dit jaar was 3.000,-, voor dit dorp een mooie prestatie. Een zorg blijft het gebruik van de kerk, maar door de plaatselijke commissie wordt eraan gewerkt om gebouw en orgel meer te gebruiken dan voor diensten op zondag alleen. Op 3 en 4 juli was er Monumentendag in de gemeente Borsele. De wethouder van deze gemeente, de heer Tollenaar, was een van de organis ten op deze dag. A. Traas, woont dicht bij de kerk op het adres Slotstraat 214435 AM Baarland (tel. 0113-639360). Met hem kunt u een afspraak maken als u kerk en orgel wilt zien. Er zijn bij hem ook nieuwe prent briefkaarten van kerk en orgel te koop. Zierikzee De oostgevel van de Nieuwe Kerk in Zie rikzee krijgt dit jaar een onderhoudsbeurt die valt onder het tienjaren-onderhouds plan. Wij willen een aantal werkzaamhe den in één jaar uitvoeren om de grote steiger die hiervoor nodig is, zo optimaal mogelijk te benutten (eenmaal plaatsen, in plaats van meerdere keren). We zullen daarom de bedragen voor de komende twee a drie jaar in 1999 uitgeven. Hier voor is toestemming gevraagd aan en verkregen van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg. Hoofdplaat Dit jaar worden in het kader van het tien- jaren-onderhoudsplan in de kerk van Hoofdplaat drie ramen gerestaureerd. middelen van de overheid. Dit is bespro ken met het gemeentebestuur van Oost burg. De gemeente is zich bewust van het probleem en zal trachten de kerk zo hoog mogelijk op de prioriteitenlijst te krij gen. Donateurs We mochten de laatste maanden een tiental nieuwe donateurs begroeten, dankzij de medewerking van bestuursle den en andere donateurs. Hiervoor onze dank. Blijft u zo doorgaan! We hebben nog een flinke voorraad ring banden, die we graag willen verkopen. De prijs is op 10,- per stuk gebracht en het opzenden van één of twee ringban den kost 10,50. De secretaris verwacht een flink aantal bestellingen en wil hier voor graag elke dag naar het postkantoor gaan. Het bestuur BEW. EX^>\

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 1999 | | pagina 3