Zilveren Anjer voor de heer Piet Hamelink 11 MR. DR. A.A.L.G.M. KESSEN Op 21 juni 2001 ontving de heer P.E. Hamelink uit handen van Z.K.H. prins Bernhard de Zilveren Anjer van het Prins Bernhard Cultuurfonds vanwege zijn algemene verdiensten en zijn verdien sten voor de restauratie van de H. Willi- brordus Basiliek te Hulst in het bijzonder. Ik ben ervan overtuigd dat hij op geen betere wijze geëerd kon worden. De heer Hamelink is in de gemeenschap van Hulst een bijzonder gewaardeerd persoon, hij staat bekend als trouw en loyaal en heeft een opzienbarende staat van dienst. Hiervoor werd hij reeds op 29 april 1996 benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In totaal was de heer Hamelink 38 jaar actief in het onderwijs. Naast zijn beroepsmatige activiteiten vervulde hij nog tal van functies binnen de onderwijs wereld. Hij is echter op een zeer breed vlak van het gemeenschapsleven actief. Hierbij noem ik landbouworganisaties, het bibliotheekwezen, het maatschappe lijk werk en diverse sportclubs en koren. Nadat de heer Hamelink op 58-jarige leeftijd afscheid nam als directeur van de Scholengemeenschap voor LBO De Rietvliet te Hulst, trad hij toe tot het bestuur van de parochie van de H. Willi- brordus te Hulst. Hier nam hij direct de taak van coördinator bij de restauratie van het voor Hulst beeldbepalende monument, de H. Willibrordus Basiliek, op zich. Vele uren werk en een groot doorzettingsvermogen heeft het gevergd om alle vergunningen en financiën te verzamelen. Sinds de restauratie, die op 9 juni 1996 uiteindelijk officieel begon, miste de heer Hamelink geen enkele bouwvergadering en was hij nauw be trokken bij alle werkzaamheden, leder een die wat over het immense karwei wilde weten, wist bij wie hij het beste Op 21 juni 2001 kreeg de heer P.E. Hamelink in het Koninklijk Paleis op de Dam te Amsterdam de Zilveren Anjer door prins Bernhard opgespeld. aan de bel kon trekken. De heer Hame link zorgde vanaf het begin tot het bittere einde voor de coördinatie van de vele activiteiten. Hij heeft gefungeerd als een gids door alle financiële, technische en administratieve facetten van het restau ratieproces, een proces waarvan de tota le kosten 11.193.986,- bedroegen. De heer Hamelink was voorzitter van het bouwteam en zat vele bouwvergaderin- gen op positief-kritische wijze voor. Voor alle overheidsinstanties, zoals de Rijks dienst voor de Monumentenzorg te Zeist, de provincie en de gemeente was de heer Hamelink contactpersoon. Op bewonderenswaardige wijze leidde hij het gehele restauratieproces in goede banen. Daar het kerkgebouw tijdens de werkzaamheden in gebruik bleef, was een goede kortsluiting met de koster van essentieel belang. Ook de archivering van het geheel is door de heer Hamelink voortreffelijk ver zorgd. Een zeer correcte verslaggeving en nauwgezette registratie van verplich tingen en inkomsten. Ook de perspubli caties over de restauratie kwamen voor rekening van de heer Hamelink. Daar naast verzorgde hij vele rondleidingen tijdens de restauratie, zelfs op hoogten waar hij zich niet direct thuisvoelde. Bij de vele acties die de Stichting Fond senwerving Restauratie Basiliek Hulst organiseerde, was de heer Hamelink nagenoeg altijd betrokken. Naast de externe restauratie is er ook een interne vernieuwing doorgevoerd, die met name het multifunctioneel gebruik van het gebouw mogelijk moest maken. Zo is het totale interieur (gewel ven en wanden) schoongemaakt. In deze context zijn, buiten de restauratie om, door het parochiebestuur onder leiding van de heer Hamelink, tevens een toilet- tengroep aangebracht, de verlichting ver nieuwd, het gebouw toegankelijk gemaakt voor mindervaliden, de geluidsinstallatie vernieuwd en buitenterrein heringericht. De heer Hamelink is zonder enige twijfel de samenleving op meer dan voortreffe lijke wijze van dienst geweest, en hij is dat nog steeds. Als ware het een van zelfsprekendheid zette hij zich in voor de gemeenschap op allerlei niveau. Met grote toewijding pakte hij de restauratie van de Hulster basiliek met beide han den aan. Zijn opgeruimde geest zorgde steeds voor een positieve bijdrage aan het proces, met als resultaat dat op 19 maart 1999 de H. Willibrordus Basiliek, geheel gerestaureerd, feestelijk kon wor den heropend.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2002 | | pagina 11