Stichting Oude Zeeuwse Kerken Inhoud Ten geleide *Ss4^0pELBVJ5S^/' 2 Secretariaat: P.W. van Seters, Boulevard Bankert 198a, 4382 AC Vlissingen, telefoon 0118-413693, e-mail stozpwvs@zeelandnet.nl Postbanknummer 99692 t.n.v. Stg. Oude Zeeuwse Kerken, Randduinhof 1, 4374 EW Zoutelande. Hier op over te maken de bijdragen van de donateurs en betaling van de deelnemers aan de excursies. Ook mutaties van het donateursbestand worden hier ver werkt. E-mail adengilia@zeelandnet.nl DAGELIJKS BESTUUR: Mevr. A.C. de Bruijn, Veere, voorzitster P.W. van Seters, Vlissingen, 1 e secretaris vacature, 2e secretaris M. Kievit, Middelburg, penningmeester A.J.M. Raaijmakers, Zoutelande, 2e penningmeester en donateursbestand Mr. K.P.T.G. Flos, Middelburg L. de Putter, Vlissingen ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur (zie boven) J.P. van den Ameele, Terneuzen L.E. Blikman, Zierikzee H. Boone, Kats P.A. Boot, Zierikzee A. Geertse, 's-Gravenpolder H. ter Keurs, Kats S.C. de Koeijer, 's-Gravenpolder G.J. Lepoeter, Kapelle H. Lucieer, Waterlandkerkje Mevr. M.W. Meerman-van der Markt, Vlissingen A.H. Rietveld, Baarland J. Triou, Waterlandkerkje Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR: Ir. J.D. Poley, Nisse REDACTIECOMMISSIE: M. van Doorn, Goes G.J. Lepoeter, Kapelle H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöld- laan 41, 4334 EM Middelburg, tel. 0118-627908 Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, Middelburg, tel. 0118-637488 (kantooruren). Een overzicht staat in Bulletin nr. 37. De prijs is 1,20 per stuk, het laatst uitgekomen nummer 2,50. Ringban den a 4,60 kunt u ook bestellen bij het secretariaat. Pag. 31 Ir. G. Sophia van Holthe tot Echten Bruinisse. De verbouwing van de Nederlands-her vormde kerk omstreeks 1900 (ill. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland; Z.A., Z.G, Z. III.; R.D.M.Z.) Pag. 111 P.W. van Seters Bouwen voor gierzwaluwen te Baarland Pag. 121 G.J. Lepoeter Restauraties op grond van de zogenaamde kanjer regeling (ill. T. Lepoeter-Boes (Kapelle), M. Snoep (Tholen)) Pag. 20 M. van Doorn Bouwkundige onderwerpen; pijler, pilaar, zuil of kolom Foto frontpagina: een gerestaureerd galmgat in de toren van de kerk te Kapelle. (Foto T. Lepoeter-Boes) Baarland en gierzwaluwen Wij vragen uw aandacht voor het artikel over de gierzwaluwen en de vraag om een eenmalige bijdrage in de kosten van de voorzieningen op giro 99692. Waterlandkerkje Het tien-jarenonderhoudsplan 2002-2011 is goedgekeurd door de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en er kan begon nen worden met het onderhoud van o.a. de ramen. Kats In het Nieuw-Zeelandhuis moet de ver warming worden gewijzigd en moeten de ramen worden gerepareerd. Hiervoor is inmiddels opdracht gegeven. Zierikzee Het is nodig dat in de Nieuwe Kerk meer activiteiten komen die de exploitatie- cijfers verbeteren. Men gaat zich inzetten om te komen tot een "Vereniging Vrien den van de Nieuwe Kerk". Daarnaast wil men bereiken dat er een grote groep vrij willigers komt die de activiteiten gaat ondersteunen. Deze zomer werd de inmiddels beroemde geborduurde Zeeuwse merklap van ca. 128 meter lang in de kerk tentoongesteld. Hierop is weergegeven een doorsneevoorstelling van leven en werken in Zeeland vroeger en nu. Hoofdplaat Na overleg met de gemeente Oostburg hebben wij ons definitieve financierings plan ingediend voor de restauratie van de kerk. Van ons wordt een flinke eigen bijdrage verwacht. Hiervoor moet de beperkte algemene reserve worden aan gesproken. Wanneer met de restauratie kan worden begonnen, is nog niet duide lijk. Bestuursvergadering Algemeen Bestuur d.d. 13 mei 2002 De vergaderingen van het Algemeen Bestuur worden gehouden in de eigen kerken. Deze keer in Waterlandkerkje. Het financiële jaarverslag werd goedge keurd. Er is een klein positief saldo dat toegevoegd wordt aan de algemene reserve. Zie Hoofdplaat. Bijdragen donateurs Een flink aantal donateurs draagt extra bij boven de 20,- en dit stellen wij zeer op prijs. Wij boeken het als extra bijdragen. Gebleken is dat het soms meerjarige bijdragen zijn, bijvoorbeeld om fiscale redenen. Wij vragen u, als dit het geval is, het aan te geven op uw be taling zodat wij dit kunnen verwerken en u niet lastig hoeven te vallen met een betalingsherinnering. Oude bulletins De heer J. van 't Hof heeft alle jaargan gen van onze bulletins tot en met 2001 bewaard in de originele ringbanden. Door ruimtegebrek moeten ze weg. Heeft iemand interesse, dan kan hij/zij zich in verbinding stellen met J. van 't Hof, Reidplom 13, 9254 JM Hurdegaryp, tel. 0511-476206. Een mooie gelegenheid om een comple te set te krijgen. Het bestuur BEW EX.^X.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2002 | | pagina 2