Ten geleide 2 Stichting Oude Zeeuwse Kerken Secretariaat: P.W. van Seters, Boulevard Bankert 198a, 4382 AC Vlissingen, telefoon 0118-413693, e-mail stozpwvs@zeelandnet.nl Postbanknummer 99692 t.n.v. Stg. Oude Zeeuwse Kerken, Randduinhof 14374 EW Zoutelande. Hier op over te maken de bijdragen van de donateurs en betaling van de deelnemers aan de excursies. Ook mutaties van het donateursbestand worden hier ver werkt. E-mail adengilia@zeelandnet.nl DAGELIJKS BESTUUR: Mevr. A.C. de Bruijn, Veere, voorzitster P.W. van Seters, Vlissingen, 1e secretaris vacature, 2e secretaris M. Kievit, Middelburg, penningmeester A.J.M. Raaijmakers, Zoutelande, 2e penningmeester en donateursbestand Mr. K.P.T.G. Flos, Middelburg L. de Putter, Vlissingen ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur (zie boven) J.P. van den Ameeie, Terneuzen L.E. Blikman, Zierikzee H. Boone, Kats P.A. Boot, Zierikzee A. Geertse, 's-Gravenpolder H. ter Keurs, Kats S.C. de Koeijer, 's-Gravenpolder G.J. Lepoeter, Kapelle H. Lucieer, Waterlandkerkje Mevr. M.W. Meerman-van der Markt, Vlissingen A.H. Rietveld, Baarland J. Triou, Waterlandkerkje Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR: Ir. J.D. Poley, Nisse REDACTIECOMMISSIE: M. van Doorn, Goes G.J. Lepoeter, Kapelle H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöld- laan 41. 4334 EM Middelburg, tel. 0118-627908 Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, Middelburg, tel. 0118-637488 (kantooruren). Een overzicht staat in Bulletin nr. 37. De prijs is 1,20 per stuk, het laatst uitgekomen nummer 2,50. Ringban den a 4,60 kunt u ook bestellen bij het secretariaat. Inhoud Pag. 41 L.E. Blikman De Nieuwe Kerk te Zierikzee (ill. L. Koper) Pag. 51 J. Adriaanse De oude kruiskerk van Arnemuiden II (ill. Z.A., Z.G., Z.l.) Pag. 101 ir. G. Sophia van Holthe tot Echten De N.H. kerk te Ovezande en haar muurschilderin gen (ill. RDMZ, Zeist; J. de Ruiter, Goes; archief her vormde gemeente Ovezande) Pag. 191 M. van Doorn Bouwkundige onderwerpen; het kapiteel Foto frontpagina: het interieur naar het westen van de N.H. kerk te Ovezande met het in 1893 aange schafte orgel. (Foto Rijksdienst voor de Monumen tenzorg, Zeist) Jaarverslag 2002 Zoals elke eigenaar van oude historische gebouwen weet, is het een probleem om voor deze gebouwen een passend ge bruik te vinden. Wij slagen hier maar ten dele in. Daarnaast is het bijna onmoge lijk om een sluitende exploitatie te krij gen, ondanks het vele werk dat vrijwilli gers doen. In het algemeen kan gesteld willigers. In het 'Ten geleide' in deze bul letins worden de donateurs en andere lezers geïnformeerd over de gang van zaken bij onze stichting. Voor de excursie - voor eigen rekening - is goede belangstelling en we zien regel matig nieuwe donateurs deelnemen. De excursieleiding houdt zich aanbevolen voor suggesties. Het interieur van de Hervormde kerk te Hoofdplaat. worden dat wij onvoldoende eigen mid delen hebben om het onderhoud te beta len. De 'bruidsschat' die wordt meegege ven bij overdracht, moet hiervoor worden gebruikt en deze bron raakt langzaam uitgeput. De provincie Zeeland heeft initiatieven ontwikkeld om extra aandacht te schen ken aan de monumenten. Ons bestuur is hier ook bij betrokken. Tot op heden zijn er nog geen concrete resultaten. De bestuursleden werken thuis. De ver gaderingen van het dagelijks bestuur worden gehouden ten kantore van het bestuurslid mr. Flos. De vergaderingen van het algemeen bestuur worden wis selend in de eigen gebouwen gehouden. Het Bulletin, dat in principe tweemaal per jaar verschijnt, wordt gedrukt bij ADZ te Vlissingen. De redactieleden zijn vrij Wij willen ook hier met grote nadruk alle vrijwilligers danken voor hun inzet. Nieuwe Kerk, Zierikzee (http://www.nieuwekerkzierikzee.nl) Orgelconcerten, concerten, verhuur en tentoonstellingen. De kerk wordt niet meer gebruikt voor geregelde kerkdien sten. De Nieuwe Kerk te Zierikzee, met het Kam en Van der Meulen-orgel, is een bezit dat onze toch wel arme stichting zorgen geeft. De exploitatie is negatief en de reserves zijn bijna uitgeput. Een nieuw tienjaren-onderhoudsplan voor de jaren 2003 tot en met 2012 wordt niet goedgekeurd door de Rijksdienst omdat wij onvoldoende financiële middelen hebben voor de eigen inbreng. Er wor-

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2003 | | pagina 6