iirrs R ill- fit -1 19 kerkgebouw. Het meest noordelijke, in de buurt van de preekstoel, is het raam dat geschonken werd door de Staten van Zeeland. Dit wordt algemeen het Zeelan- diaraam genoemd, vanwege het wapen van Zeeland en het opschrift. Evenals de andere ramen telt ook deze voorstelling Detail van het Zeelandiaraam. (Foto S. Hagemeier) Detail van het Zeelandiaraam. (Foto S. Hagemeier) ongeveer 250 ruitjes. Centraal in de voorstelling is het wapen van Zeeland met de drie blauwe golven, waarboven de leeuw, getongd en geklauwd, strijd lustig fel naar voren kijkend tegen een geel-oranje achtergrond. Dit is alles in prachtige harmonie met de rust die ver der uit de omgeving van dit wapen spreekt. Het geheel wordt gedekt met een kroon die met parels is afgezet en waarboven te lezen staat LUCTOR ET Het Zeelandiaraam. (Foto S. Hagemeier) EMERGO (ik worstel en ontkom, R.W.). Het wapenschild is omgeven door twee roodbruine lauwertakken. Twee vrouwen figuren omlijsten het geheel. De hoofd partij van de rechtervrouw is in de loop der tijden verweerd, maar duidelijk zicht baar zijn de ernst, rust en vastberaden heid, die van haar gezicht afstralen. Onder het wapenschild staat: ZEELAN- DIA, Anno 1660. In de onderpartij zien we de wapens van Mr. Cornelis Tenijs en Mr. Marinus van Crommon.Twee enge lenfiguren houden linten vast, die aan weerskanten van het Zeeuwse wapen schild naar beneden hangen. Het geheel wordt bovenin afgedekt met een enge lenfiguur. Het speelse karakter wordt aan dit paneel toegevoegd door de twee insecten links beneden en de vlinder, een atalanta, rechts beneden.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2003 | | pagina 19