Inhoud Ten geleide 2 Stichting Oude Zeeuwse Kerken Secretariaat: P.W. van Seters, Boulevard Bankert 198a. 4382 AC Vlissingen. tel. 0118-413693, e-mail stozpwvs@zeelandnet.nl. Gironr. 99692 t.n.v. Stg. Oude Zeeuwse Kerken, Vlissingen. Hierop over te maken de bijdragen van de donateurs en betaling van de deelnemers aan de excursies. DAGELIJKS BESTUUR: Mevr. A.C. de Bruijn, Veere, voorzitster RW. van Seters, Vlissingen, 1e secretaris, 2e pen ningmeester a.i. en donateursbestand vacature, 2e secretaris M. Kievit, Middelburg, penningmeester Mr. K.P.T.G. Flos, Middelburg L. de Putter. Vlissingen ALGEMEEN BESTUUR: Leden dagelijks bestuur (zie boven) J.P. van den Ameele, Temeuzen H. Boone, Kats J.C. Gabriëlse, Westkapelle A. Geertse, 's-Gravenpolder H. ter Keurs, Kats S.C. de Koeijer, 's-Gravenpolder G.J. Lepoeter, Kapelle H. Lucieer, Waterlandkerkje Mevr. M.W. Meerman-van der Markt, Vlissingen A.H. Rietveld, Baarland J. Triou, Waterlandkerkje Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg ADVISEUR: Ir. J.D. Poley, Nisse REDACTIECOMMISSIE: M. van Doorn, Goes G.J. Lepoeter, Kapelle H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg EINDREDACTIE Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöld- laan 41, 4334 EM Middelburg, tel. 0118-627908 Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, Middelburg, tel. 0118-637488 (kantooruren). Een overzicht staat in Bulletin nr. 37. De prijs is 1,20 per stuk, het laatst uitgekomen nummer 2,50. Ringban den a 4,60 kunt u ook bestellen bij het secretariaat. Pag. 31 J.P. van den Ameele Zorgen om de hervormde kerk te Hoofdplaat Pag. 4 Jeroen-Martijn Hangoor Een zondagsschilder aan het werk geweest? De restauratie van drie heraldische ornamenten in de Kleverskerkse herenbank (foto's W.P. van der Heijden en R. Grootjans)) Pag. 91 G.J. Lepoeter De oude doopvont uit de kerk van Schore. Een op merkelijke terugkeer na een lange zwerftocht (foto's T. Lepoeter-Boes, M.E.M. Boonman en J. de Beij) Pag. 121 ir. G. Sophia van Holthe tot Echten De kerk van Ouwerkerk na 1580 (illustraties uit diverse bronnen) Pag. 201 M. van Doorn Bouwkundige onderwerpen; het geheng Frontpag.: de zeventiende-eeuwse koperen kerkkroon in de kerk te Ouwerkerk. (Z.A., Z.G., Z.I. II. 1867) Bestuurssamenstelling Momenteel worden er gesprekken gevoerd met enkele kandidaten voor ver vanging en aanvulling van het dagelijks bestuur. In de septembervergadering komt het DB met een voordracht. Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ) te Middelburg gaat een deel van onze financiële administratie en een deel van het werk van de secretaris overne men. De provincie Zeeland heeft hier voor subsidie gegeven aan het SCEZ. In andere provincies is er al een dergelijke regeling. Met deze werkwijze wordt de continuïteit bevorderd en krijgen we meer toegang tot de kennis die er bij het SCEZ is. Zierikzee In Zierikzee is een nieuwe plaatselijke commissie gekomen en deze is met grote voortvarendheid aan het werk gegaan. We hopen u hierover in het vol gend bulletin meer te berichten. Boven het raam naast het orgel in de Nieuwe Kerk is een groot stuk van de muur omlaaggevallen. Er is flink wat schade ontstaan. Het ongeval is waar schijnlijk veroorzaakt door vochtwerking tussen de mortel en de muur. Mede hier door is in het houten latwerk zwam gekomen. Men is bezig de schade te herstellen en de oorzaak weg te nemen. Inmiddels heeft de Rijksdienst het nieu we tienjarenonderhoudsplan voor de periode 2004-2013 goedgekeurd en is de beschikking ontvangen. De subsidie (50%) is uitsluitend bestemd voor het onderhoud van het zogenoemde casco en dus niet voor de inrichting en het orgel. Hoofdplaat De Rijksdienst heeft onze begroting voor de restauratie goedgekeurd en heeft het subsidiabel bedrag vastgesteld. Na over leg met de gemeente Sluis is besloten voorrang te geven aan de restauratie van dak en toren en zodoende het gebouw water- en winddicht te maken. Bij de restauratie zullen wij de muren repareren in het kader van het lopende tienjarenonderhoudsplan. De ramen zijn reeds eerder in orde gebracht. Momenteel zijn wij bezig sponsors en fondsen te benaderen voor bijdragen. Er is reeds 32.000,- toegezegd. Ook zul len we een eigen bijdrage leveren uit de opbrengsten die door onze donateurs zijn en worden opgebracht. We hopen voldoende gelden bijeen te krijgen om de dakrestauratie te kunnen aanbeste den. De resterende binnenwerkzaam- heden komen na 2008 pas aan de orde. Hierbij is het gebruik van het gebouw ook van belang. Baarland Wij zijn momenteel bezig een gebruiks vergunning te krijgen voor de kerk. Hier aan zijn ook weer kosten verbonden die geheel voor eigen rekening zijn. Kats en Waterlandkerkje Geen bijzonderheden. Alles verloopt naar wens in beide eigendommen. Excursies Voor de excursie in mei waren te weinig deelnemers en daarom moesten we deze helaas laten vervallen. Tijdens onze excursies is er persoonlijk contact tussen bestuursleden en donateurs en dit wordt van beide kanten als nuttig en plezierig ervaren. Wij hopen en verwachten dat de najaarsexcursie weer voldoende deelne mers zal krijgen. Het bestuur

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2004 | | pagina 2