Ten Geleide 2 Stichting Oude Zeeuwse Kerken Secretariaat: P.W. van Seters, Boulevard Bankert 198a, 4382 AC Vlissingen, tel. 0118-413693, e-mail stozpwvs@zeelandnet.nl. Dagelijks bestuur Mr. K.P.T.G. Flos, Middelburg, voorzitter P.W. van Seters, Vlissingen, 1e secretaris J. Maliepaard, Middelburg, 2e secretaris A.L. van Noord, Goes, penningmeester A.J.C.M. Vermunt, Koudekerke Donateursadministratie (nieuwe donateurs, opzeggingen, adreswijzigin gen, betalingen excursies) Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), Postbus 49, 4330 AA Middelburg, tel. 0118-670870, giro 99692 t.n.v. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Middelburg, e-mail ae.bijdevaate@scez.nl. Algemeen bestuur Leden dagelijks bestuur (zie boven) J.P. van den Ameele, Terneuzen H. Boone, Kats Mevr. M. Buijsse, Waterlandkerkje J.C. Gabriëlse, Westkapelle A. Geertse, 's-Gravenpolder H. ter Keurs, Kats S.C. de Koeijer, 's-Gravenpolder A. Koster, Zierikzee G.J. Lepoeter, Kapel Ie Mevr. M.W. Meerman-van der Markt, Vlissingen A.H. Rietveld, Baarland J. Triou, Waterlandkerkje P.F. Vleugel, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg Adviseur E.J. Brans Excursies We mogen terugzien op een fijne excur sie met onze donateurs op 2 september 200Ó. We reden door het mooie Zeeuws- Vlaamse landschap en bezochten de her vormde kerk te IJzendijke die in de jaren 1612-1614 als eerste protestantse kerk in Zeeland is gebouwd. Daarna ging de rit naar de prachtige kathedraal van Water vliet in België (6 km over de grens), ge bouwd rond 1500 en met schitterend houtsnijwerk aan preekstoel en koor en vele mooie schilderijen en een zeer enthousiaste gids. Na de lunch (in Nederland) met de bus naar Lissewege in België, waar we de grote tiend ens chuur (54 x 23 m en 30 111 hoog) uit 1280 van de Abdij van Ter Doest bekeken. Van Brugge ging het met de boot naar Damme (de overslaghaven in de Middel eeuwen van Brugge) waar een korte wandeling werd gemaakt door het mooie gerestaureerde stadje van Tijl Uilenspiegel, ook wel het boekendorp van Vlaanderen genoemd. Inmiddels is gebleken dat we met één excursie per jaar kunnen volstaan. Besloten is dat we deze steeds op een vaste dag zullen houden, te weten de eerste zaterdag in september. In 2007 is dit dus 1 september. In het voorjaarsbul- letin 2007 wordt een formulier meege zonden waarmee 11 zich kunt aanmelden. Later ontvangen de donateurs die zich aangemeld hebben een gedetailleerd opgaveformulier. De kosten zullen liggen tussen de 45 en 55 euro per persoon. Redactiecommissie M. van Doorn, Goes L. van der Gouwe, Kloosterzande G.J. Lepoeter, Kapelle H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg Eindredactie Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Hammar- skjöldlaan 41, 4334 EM Middelburg, tel. 0118- 627908. Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, 4331 GH Middelburg, tel. 0118-637488 (tijdens kantooruren). De prijs is 1,20 per stuk, het themanummer Sporen van de katholieke ere dienst in middeleeuwse Zeeuwse kerken 7,95. Deze publicatie is tot stand gekomen dankzij financiële bijdragen van de volgende instanties. BOUWWINKEL ZEELAND ADVISEURS ARCHITECTEN Rothuizen van Doorn 't Hooft STICHTING RENESSE '^00 BOUWBEDRIJF J. VAN DE LINDE

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2006 | | pagina 2