Bestuurszaken Inhoud Stichting Oude Zeeuwse Kerken Secretariaat: J. Maliepaard, Benensonstraat 27, 4336 LK Middelburg, tel. 0118-635289, e-mail johan_maliepaard@hotmail.com. Dagelijks bestuur Mr. K.P.T.G. Flos, Middelburg, voorzitter J. Maliepaard, Middelburg, 1e secretaris A.L. van Noord, Goes, penningmeester A.J.C.M. Vermunt, Koudekerke Donateursadministratie (nieuwe donateurs, op zeggingen, adreswijzigingen, betalingen excursies) Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), Post bus 49, 4330 AA Middelburg, tel. 0118-670870, giro 99692 t.n.v. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Middelburg, e-mail ae.bijdevaate@scez.nl. Algemeen bestuur Leden dagelijks bestuur (zie boven) H. Boone (Kats), mevr. M. Buijsse (Waterland kerkje), J.C. Gabriëlse (Westkapelle), A. Geertse ('s-Gravenpolder), mevr. C.J. Elenbaas-Murre (Baarland), J. Hoogvliet (Baarland), H. ter Keurs (Kats), S.C. de Koeijer ('s-Gravenpolder), A. Koster (Zierikzee), G.J. Lepoeter (Kapelle), mevr. M.W. Meerman-van der Markt (Vlissingen), J. Triou (Waterlandkerkje), P.F. Vleugel (Zierikzee), mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer (Middelburg). Redactiecommissie L.M. van der Gouwe (Kloosterzande), G.J. Lepoeter (Kapelle), H. Uil (Zierikzee), mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer (Middelburg) Eindredactie Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Hammarskjöld- laan 41, 4334 EM Middelburg, tel. 0118-627908. Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, 4331 GH Middelburg, tel. 0118-637488 (tijdens kantooruren). De prijs is 1,20 per stuk, het themanummer Sporen van de katholieke ere dienst in middeleeuwse Zeeuwse kerken 7,95. Een naamswijziging, van Ten Geleide naar Bestuurszaken. In dit onderdeel geeft het bestuur informatie over de kel ken die in zijn bezit zijn en welke zaken er onderhanden zijn. In dit bulletin kunt. u weer veel kennis opdoen over de ker ken in Zeeland en de achtergronden die daarbij horen. Ook nu is er weer veel speurwerk gedaan in oude archieven om al dat nieuws boven tafel te krijgen. We rekenen erop dat u, net als in de afgelo penjaren, veel lees plezier beleeft aan 'ons' blad en dat u er wijzer van wordt. Mocht u zelf iets over een (histori sche) Zeeuwse kerk willen schrijven, belt u dan gerust met de redactie. In 2007 is er weer veel werk verzet, maar het komt ook voor dat we even niet verder kunnen. Bijvoorbeeld omdat eerst duidelijk moet worden dat de ge meente Sluis eigenaar is van het torentje op het kerkgebouw van Waterland kerkje. Het onderhoud ligt bij de ge meente en derhalve niet bij onze stich- De teruggeplaatste preekstoel in de kerk van Hoofdplaat, (foto P. van Traa) Pag. 3 ir. Pieter van Traa Restauratie en herbestemming tot drie appartementen van de Nederlands-hervormde kerk te Hoofdplaat Pag. 5 B.A. van Goor Behoud kerk Groede vraagt veel meer dan alleen restauratie Pag. 9 David Koren Kerken en overheid samen op de bres voor kerken. Platform Historische Kerken Zeeland van start. Pag. 11 Willem Huijbreghs Centree, Cultuurplein Zierikzee Pag. 12 G.J. Lepoeter Houten gewelfsculpturen in de middeleeuwse kerken in Zeeland. Achtergronden, herkomst en betekenis van de houten beelden als onderdeel van de kapconstructie ting. Wij zijn gehouden om het kerkge bouw zelf zo goed mogelijk te onder houden. En daar zijn alle beschikbare financiële middelen al hard voor nodig. In dit bulletin wordt het verhaal verteld over de kerk van Hoofdplaat door de architect/ proj ectont wikkelaar Van Traa. Wij be velen het van harte bij u aan. Eind 2007 konden de werkzaamheden in de kerk van Kats worden afgerond. Er zijn voorzetwan den in de kerkzaal en het portaal ge plaatst en de giet ijzeren ramen zijn hersteld. In januari jl. is de kerkzaal met een Katse avond feestelijk in gebruik ge nomen. In juni 2007 is het regenbakhuisje bij de kerk van Baarland officieel geopend. De Nieuwe kerk van Zierikzee wordt binnen afzienbare termijn toegankelijk gemaakt voor rolstoelen. De financiering daarvoor is inmiddels rond. De kerk heeft de komende tijd veel aandacht nodig, gezien de bouwkundige staat waarin ze verkeert. Verwacht wordt dat er veel geld nodig is om de kerk in goede conditie te brengen. Er is op ini tiatief van de woningcorporatie een voorbereidingsgroep gestart die onder zoekt of de omgeving rond de kerk tot een culturele ontmoetingsplaats is te ont wikkelen. Het bestuur Pag. 19 M. van Doorn Bouwkundige onderwerpen. Gewelven 2 Frontpagina: fratskop in de noordelijke zijbeuk van de kerk in Kapelle. (foto H. Janse, RDMZ) BEW. EX. ^pbiLBU^

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2008 | | pagina 2