4 In de voormalige kerkz.nl werd een nieuwe geïsoleerde betonvloer aange bracht, waarna ook daar de indeling volgde. Dit appartement wordt betreden vanuit de centrale entreehal in het oor spronkelijke portaal. De hoge oude kerkdeuren zijn in geopende positie ge fixeerd. In de deuropening bevindt zich De mannenbanken met kandelaars zijn behou den gebleven. baar aanwezig gebleven in de gehand haafde hardstenen vloer, de preekstoel die als beschreven onderdeel van het rijksmonument op zijn oorspronkelijke plaats is gehandhaafd, en ook de man nenbanken waarvan een deel is blijven staan. Vanuit de hal kan een entresol worden De spiltrap die toegang verleent tot het appartement in de kerkkap. wordt eveneens betreden vanuit de cen trale entreehal in het portaal. Een fraaie houten spiltrap geeft toegang tot het kapniveau. De woning voegt zich op een harmonieuze wijze in de imposante kapconstructie met zware houten balken. Niveauverschillen maken het mogelijk met behoud van deze unieke kapcon- Het appartement in de kerkkap. De entresol met ramen die het appartement van licht voorzien. Het appartement in de kerkkap. een pui, waarin de voordeur is opgeno men. De begane grond is ingedeeld met een entree en aansluitend een hal, waar omheen de verschillende vertrekken zijn gesitueerd. Achtereenvolgens liggen rond deze hal het toilet, de badkamer en drie slaapkamers. De resterende ruimte van de kerkzaal (ongeveer het helft van het totale opper vlak) is niet ingedeeld. Deze ruimte fun geert als study en eetkeuken. De sfeer van de oorspronkelijke kerkzaal is tast- bercikt, die dient als woonkamer. De zes getoogde ramen op dit niveau geven het appartement een overvloed aan licht. De entresol is los gehouden van de wanden: de tussenruimte is niet glas dichtgezet. Hierdoor ontvangen de onderliggende slaapkamers aanvullend licht en kan van af de begane grond de oorspronkelijke hoogte van de kerkzaal blijvend ervaren worden Ten slotte kreeg ook het appartement in de kerkkap vorm. Dit appartement structie een zeer ruime woning te reali seren. Een groot aantal dakramen zorgt voor een prettige lichtinval. De woning is ingedeeld met een hal, die doorloopt in de verhoogd liggende woonkamer en de daarachter gesitueerde keuken. In de 'zijbeuken' van de kap liggen de badkamer en drie slaapkamers. Deze zijn vanuit de keuken en de woonkamer bereikbaar. De woning is afgesloten ter hoogte van de vloer van de luidzolder.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2008 | | pagina 4