In memoriam 6 In de nevenruimten, die ook een kelder omvatten, zijn de kerkenraadskamer, de consistorie, de keuken en de ruimten voor zondagsschool en vergaderingen ondergebracht. Het metselwerk is in de Ontmoetingskerk wat zwaarder aangezet en donkerder van kleur. In de kerkzaal is maar één gevel van glas, maar wel hele maal, van vloer tot plafond. Het licht komt dan ook vrij naar binnen en laat het interieur van onder tot boven glan zen. Overal loop je naar het licht toe als je binnenkomt. Vanuit de tamelijk barse entree is de hal een zee van licht, met uitzicht op de tuin. In de nevenruimte zitten de grote ramen aan de noordzijde, waardoor een zeer aangenaam getemperd licht deze ruimte kleurt. De open wand van de kerkzaal bevindt zich recht tegenover de ingang. Hoewel de hoge wanden licht geknikt zijn, is van een regelmatige veelhoek geen sprake. Je loopt dus naar het licht en moetje keren naar de wand met het liturgisch cen trum. Net als in de Getuigeniskerk is het meu bilair licht van toon en slank. De preek stoel is strakker, rechthoekiger. Van don ker hout, aan de voorzijde voorzien van medaillons van mozaïektegeltjes: de vis ORDE VAN DIENST ter gelegenheid vin de ingebruiknime der GETUIGENISKERK op dinsdag I maart 1966 des avonds om 8 uur De Orde van Dienst bij de ingebruikname van de Getuigeniskerk op 1 maart 1966. keert vele malen terug. Boven de preek stoel een lichtgebogen klankbord van hetzelfde donkere hout, gevat in een wit stalen frame. Net zo dun en zuiver als de open trap naar de verheven positie van de dominee. De lage avondmaalstafel speelt het liturgisch spel van dunne lijnen goed mee. Het plafond is opvallend: de betonnen balken van de grote portalen die in de glazen gevel goed zichtbaar worden door de stevige penanten, die het grote glas- vlak in smalle, hoge stroken verdelen en op die manier de blik nog meer omhoog stuwen. Tussen die balken een strak houten plafond. Achter in de kerk een klein, ijl balkon, waarop een bescheiden orgel staat en verder nog plaats is voor een koor of andere muzikanten. Daarnaast wordt de gehele achterwand in beslag genomen door een stevig kunst werk in de vorm van een muurschilde ring: de wonderbare visvangst en de vogels uit de ark van Noach. Aan de overzijde, naast de preekstoel, het niet te missen kruis. Kennelijk was de discussie m de kerkenraad hier minder heftig. Aan de buitenzijde wordt de bakstenen gevelwand van de kerkzaal versierd met licht uitstekende stenen. Het grote vlak wordt doorbroken door een slanke klok kentoren, die vanaf de grond tot een flink stuk boven de dakrand uitsteekt. Juist dat bovenstuk werd bij de verhui zing van deze gemeente naar de Mor genster meegenomen en op die kerk bevestigd, als een levend teken van de nieuwe samenstelling van voorheen strikt gescheiden kerkgemeenschappen. Samen in hetzelfde huis van dezelfde bouw meester. Wat kan er mooier zijn. Uit een destijds onder de donateurs gehouden enquête kwam de behoefte aan informatie over bouwkundige ter men en vergelijkbare zaken naar voren. Begrijpelijk, omdat het merendeel van de lezers van het bulletin niet bouw kundig geschoold is. De redactie is er toen in geslaagd om vanaf Bulletin nummer 38 (april 1997) de rubriek Bouwkundige onderwerpen op te nemen. Dit was mogelijk omdat we in de persoon van Maarten van Doorn te Goes een deskundige bereid vonden om met inzet en enthousiasme deze rubriek te verzorgen. De heer Van Doorn, architect bna, had toen zijn sporen in de renovatie- en restauratie sector reeds ruimschoots verdiend. De lezers zijn met de rubriek vertrouwd geraakt en uit de vele positieve reacties is duidelijk geworden dat de vakkundi ge en vooral voor leken heldere uit eenzettingen over vaak moeilijke be grippen, zeer op prijs werden gesteld. Vanaf Bulletin nummer 45 maakte Maarten van Doorn deel uit van de redactie. Zijn voor de lezers onzichtba re inbreng in de samenstelling van het Bulletin is van grote waarde geweest. De redactie prijst zich gelukkig dat hij zijn enorme kennis en ervaring, die zich niet beperkte tot uitsluitend de bouwkunde, ter beschikking van onze stichting heeft gesteld. Daarnaast was het een genoegen om met deze man, die zijn gedegen vakkennis paarde aan bescheidenheid en beminnelijkheid, in de redactie samen te werken. We heb ben veel van hem geleerd. Na een zware operatie die Maarten van Doorn in het voorjaar van 2007 moest ondergaan, leek het er aanvankelijk op dat hij hiervan geheel zou herstellen. Het herstel is echter zeer tijdelijk ge weest. Enige tijd geleden maakte hij kenbaar dat zijn gezondheid het niet toeliet 0111 nog bijdragen aan het Bulle tin te leveren. In Bulletin nummer 60 is de laatste bijdrage van zijn hand geplaatst. Op dinsdag 7 oktober 2008 is Maarten van Doorn op 84-jarige leeftijd in zijn woonplaats Goes overleden. Zijn kin deren, kleinkinderen en verdere fami lieleden wensen wij veel sterkte toe om het gemis van deze markante man te kunnen verwerken. Wij gedenken hem met respect. De redactie

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2009 | | pagina 6