13 Eikenhouten spantconstructie voorzien van mal en kierdichting ten behoeve van polymeerchemische houtrestauratie. Nieuwe leibedekking op de spits met rechts zichtbaar de Iadderhaken. Het kruis en de haan worden later aangebracht. aangebracht tot aan de steiger. De rest van de leidekkers werkzaamheden kunnen pas worden uitgevoerd als de steiger wordt afge broken en de oude dakleien vrijkomen ter vervanging. In de nieuwe leibedekking zijn Iadderhaken opgenomen om het dak en de natuur stenen nok te kun nen inspecteren en te onderhouden. Tevens werden alle monnikskappen vernieuwd, die zorgen voor de ventilatie van de kap. De monnikskappen zijn vleermuisvriendelijk uitgevoerd door het toevoegen van een invliegopening en het aanbrengen van een start- en landings plaats. Kap- en gootconstructie Bij het verwijderen van de leien komt de onderliggende houtconstructie in het zicht, zoals dakbeschot en gootconstruc- Eikenhouten daksporen, waarvan het slechte gedeelte wordt vervangen. Hiertoe moeten in het werk houtverbindingen op maat worden gemaakt. tie. Om inzicht te krijgen in de kapcon structie wordt incidenteel het dakbeschot ter plaatse van de dakvoet (goot) ver wijderd, zodat de muurplaat, spanten en sporen in het zicht komen. Indien de bouwtechnische kwaliteit van de hout constructie onvoldoende is wordt deze ofwel vervangen, ofwel opgewaardeerd door middel van polymeerchemische houtrestauratie. Bij vervanging wordt alleen het slechte gedeelte van het hout ertussenuit gehaald en vervangen door haald. Tevens werd het bestaande lood- en zinkwerk gedemonteerd. Het ver wijderen en het opnieuw aanbrengen van de leibedekking wordt zodanig uit gevoerd dat de desbetreffende dakvlakken zo gesloten mogelijk blijven om het risico van lekkages door regen uit te sluiten. Na het dak van het koor is het dak van het schip en de spits van de toren aan de beurt. Ook volgt snel de traptoren. Zoals eerder vermeld, is de steiger ter plaatse van de achterzijde van de toren deels over het dak van het schip gebouwd. De nieuwe leibedekking op het schip wordt Vleermuisvriendelijke monnikskap met invlieg opening en start- en landingsplaats.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2010 | | pagina 13