17 De kerktoren van 's-Heer Abtskerke. Intrekken Eigenaren die vanwege een gunstigere subsidieregeling liever een nieuwe aan vraag willen indienen voor het Brim 2011, moeten de oude aanvraag voor dien intrekken. Het is namelijk niet mogelijk om voor hetzelfde monument twee instandhoudingsplannen te hebben lopen, tenzij het monument bestaat uit verschillende zelfstandige onderdelen. Als de al lopende beschikking niet is in getrokken door de RCE zal het nieuwe subsidieverzoek worden afgewezen. Gelet op de beschikbare middelen kan het voorkomen dat een nieuwe aanvraag niet wordt gehonoreerd en de aanvrager dus met lege handen staat. In het genoemde voorbeeld is het financiële verschil echter zodanig groot dat dit risico door gemeente Borsele genomen gaat worden. Er zijn echter ook situaties denkbaar dat het op dit moment niet verstandig lijkt om een lopende beschik king te laten intrekken. Zelfstandig onderdeel Ook nieuw in het Brim 2011 is het begrip 'zelfstandig onderdeel'. In de oude situatie moest er een instand houdingsplan worden ingediend voor het totale object. Nu kan voor een zelf standig onderdeel, bijvoorbeeld een koor, schip of toren een plan worden ingediend. Het moet wel gaan om een zelfstandig bouwkundige eenheid. Een monumentaal orgel is geen zelfstandig onderdeel en moet dus worden mee genomen in het zesjarenplan van de kerk. Aanvraagformulier en begrotingsmodel Voor een aanvraag om instandhoudings subsidie in 2011 is behalve het gebruik van het aanvraagformulier Brim 2011 ook het gebruik van het nieuwe be grotingsmodel Brim 2011 verplicht. Een uitzondering hierop wordt gemaakt voor aanvragers die in 2010 al een Brirn- aanvraag indienden en daarbij gebruik maakten van het vastgestelde begrotings model Brim 2010, versie 29 maart 2010. Aanvragen en/of begrotingen die niet voldoen aan de vastgestelde modellen worden niet in behandeling genomen. Deze verplichting is nog vrij recent, namelijk vanaf 15 december 2010 ken baar gemaakt via de website van de RCE. Indieningsperiode Met de invoering van het Brim 2011 is ook de indieningsperiode gewijzigd, waarbinnen een aanvraag moet worden ingediend. Was van 1 april tot en met 3 1 augustus in de voorgaande jaren. Wordt 15 januari 2011 tot en met 31 augustus 2011. Indiening 'eerste dag' Gezien het forse aantal afwijzingen in 2010, vanwege onvoldoende budget bij de RCE, is de verwachting dat er in 2011 nog meer aanvragen zullen worden ingediend en het budget wederom niet toereikend zal zijn. Vanaf zaterdag 15 januari 2011 kunnen de aanvragen worden ingediend bij de RCE in Amersfoort. De RCE zal het kantoor hiervoor speciaal openstellen van 9.00 uur tot 14.00 uur. Loting Indien er zaterdag 15 januari 2011 meer aanvragen binnenkomen dan het subsidie budget toelaat wordt er een noodmaat regel inwerking gesteld. Deze maatregel houdt in dat er door middel van een onafhankelijke loting door een notaris dan wel landsadvocaat bepaald gaat worden, welke aanvragen gehonoreerd gaan worden en welke aanvragen worden afgewezen. Bronnen Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed Nationaal Restauratiefonds Rothuizen van Doorn 't Hooft, architecten en stedenbouwkundigen Gemeente Borsele

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2010 | | pagina 17