Inhoud Bestuurszaken Stichting Oude Zeeuwse Kerken Stichting Oude Zeeuwse Kerken 2 Secretariaat: J. Maliepaard, Benensonstraat 27, 4336 LK Middelburg, tel. 0118-635289, e-mail johan_maliepaard@hotmail.com. Dagelijks bestuur Mr. K.P.T.G. Flos, Middelburg, voorzitter J. Maliepaard, Middelburg, secretaris A.L. van Noord, Goes, penningmeester Donateursadministratie (nieuwe donateurs, op zeggingen, adreswijzigingen, betalingen excursies) Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), Post bus 49, 4330 AA Middelburg, tel. 0118-670870, giro 99692 t.n.v. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Middelburg, e-mail sozk@scez.nl. Algemeen bestuur Leden dagelijks bestuur (zie boven), H. Boone (Kats), A. Brugge (Waterlandkerkje), mevr. M. Buijsse-de Sutter (Waterlandkerkje), mevr. C.J. Elenbaas-Murre (Baarland), J. Gabriëlse (Westkapelle), A. Geertse ('s-Gravenpolder), L.M. van der Gouwe (Kloosterzande), H. ter Keurs (Kats), G.J. Lepoeter (Kapelle), A.P. Punt (Zierikzee), J.H.A. Vermin (Baarland), P.F. Vleugel (Zierikzee). Redactiecommissie L.M. van der Gouwe (Kloosterzande), G.J. Lepoeter (Kapelle), H. Uil (Zierikzee), mevr. drs. LEI. Vogel-Wessels Boer (Middelburg), F.G.C. Rothuizen (Baarland). Redactieadres L.M. van der Gouwe, Elulsterweg 10, 4587 EC Kloosterzande, tel. 0114-681909, e-mail lmvandergouwe@borsele.nl. Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, 4331 GH Middelburg, tel. 0118-637488 (tijdens kantooruren). De prijs is 1,20 per stuk, het themanummer Sporen van de katholieke ere dienst in middeleeuwse Zeeuwse kerken 7,95. Pag. 3 Leendert M. van der Gouwe Restauratie van de Grote of Mariakerk en toren te Nisse 2 Pag. 12 Huib Uil De grafmonumenten van Jan en Cornelis Ockersse en van Pieter Mogge in Dreischor Pag. 15 Dirk de Vries De Pauwelsklok van Schoondijke Pag. 18 EHuib Uil Een eiland na de Reformatie Pag. 19 F.G.C. Rothuizen De torenhaan Frontpagina: Grote of Mariakerk en toren te Nisse (Foto Leendert M. van der Gouwe, 2011) Jaarverslag 2010 In de vergadering van het Algemeen Bestuur van 12 mei jl. is het jaarverslag (incl. jaarrekening) 2010 van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken vastgesteld. De exploitatierekening 2010 sluit met een klein overschot van 6.392 (in 2009 was dit een tekort van 6.053). Aan regulier jaarlijks onderhoud van de kerk gebouwen te Zierikzee, Baarland, Kats en Waterlandkerkje is een bedrag uit gegeven van 25.894; aanmerkelijk minder dan in 2009 59.051). Van het bedrag wordt afgerond 4.500 (in 2009 13.500) niet door subsidies gedekt en moet de stichting betalen uit eigen middelen. Die middelen worden bijeen gebracht via de activiteiten die de PC's (Plaatselijke Commissies) organiseren. Restauratie Nieuwe Kerk Zierikzee We zijn heel blij om te kunnen ver melden dat voor de Nieuwe Kerk Zierikzee restauratiesubsidie is toe gekend. De Rijksdienst voor Cultureel Erfgoed (onderdeel van het ministerie van OC W) heeft bij brief van 18 februari jl. laten weten dat 70% van het benodig de bedrag door hen zal worden gedragen. Dat betekent voor onze stichting overi gens wel dat er nog rond de 700.000 nodig is om het geheel te kunnen realiseren. We zijn hierover volop in ge sprek met de Provincie en de gemeente Schouwen-Duiveland. Tevens zal actief worden gezocht naar andere bronnen om het gehele bedrag bij elkaar te brengen. In 2010 kwant nog een mogelijkheid om de hoek kijken om de kerk te verbeteren en meer geschikt te maken voor multi functioneel gebruik. Op initiatief van de provincie is een aantal gebouwen aange wezen dat met kennis en geld van en via de St. Religieus Erfgoed in aanmerking komt voor een her- of nevenbestemming. De Nieuwe Kerk is bij besluit van eind april jl. op nummer één geëindigd en gaat, met begeleiding van de St. BOEi te Hoevelaken, hiervoor een voorbereidings traject in. Twee projecten tegelijkertijd dus en met een mooi vooruitzicht voor over enkele jaren. Ook dit Bulletin staat weer vol met interessante, zorgvuldig onderzochte en met historisch besef gemaakte onder werpen. Wij wensen u er veel leesplezier mee. Met groet van het bestuur. Ringbanden Bulletins Voor het opbergen van de Bulletins van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken zijn ringbanden verkrijgbaar. Op die wijze zijn de bulletins gemakkelijk en over zichtelijk geborgen en passen ze uitstekend in uw boekenkast. Deze ringbanden kosten 10 euro per stuk, inclusief de verzendkosten. Wilt u hiervan gebruik maken dan kunt u deze bestellen bij info@nieuwekerkzierikzee.nl onder ver melding van uw naam, uw adres en het gewenste aantal. Ze worden u dan met een nota toegezonden.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2011 | | pagina 2