yfiiggs 15 Boven: foto 2, onder: foto 3. mogelijkheid was daarvoor wel aan wezig. Volgens de bouwaanvraag zouden de voor- en achtergevel in hout worden uitgevoerd; de bouwtekening laat een uiterst sobere bekleding zien van planken met een voordeur die er net wat voor namer uitziet. berging 200 plaatsen tek. D Omdat er nogal wat maatafwij kingen waren ten opzichte van de maten van de originele nissenhut konden de houten nissenelementen voor de gevels hier niet gebruikt worden. Voor het maken van de houten gevels werd vrijstelling gevraagd van art. 23 van de Woningwet die voorschreef dat gevels in steen moesten worden opge trokken. Toch werden de gevels gemetseld; de achtergevel volgde de gebogen lijnen van het dak terwijl de voorgevel er als een gevel van een echt kerkje ging uitzien. Deze gevel werd opgetrokken met nieuwe metselsteen die door de ge meente Ellewoutsdijk werd geschonken. De entree werd iets naar voren uitge bouwd en daarboven werd met een voudig middelen een torentje gesugge reerd dat bekroond werd met een spitsje. In de voorgevel werd een drietal ramen opgenomen die nu nog terug te vinden zijn in het schuurtje aan de Westdorpse- weg bij Baarland. De aannemers waren de gebr. Verheijke, de kozijnen werden gemaakt door de fa. Mol en de fa. C.J. Stouthamer zorgde voor de elektra. De bouw werd begeleid door de heer P.J. Israel, ouderling van de Nederlands Hervormde Gemeente, die in de Nieuwstraat op huisnummer A-16 woonde. Het kasboekje van het 'Fonds tot Weder opbouw van het Kerkgebouw' en de 'Rekening kosten bouw Noodkerk 1946 der Ned. Hervormde Gemeente te Ellewoutsdijk' geven een zorgvuldig overzicht van de inkomsten en de uit gaven. Met collecten en bazars werd geld bijeengeschraapt; het ging vaak om kleine bedragen maar er waren ook grote geldschieters zoals de Hervormde Ge meente van Rijnsburg die 4.000 gulden gaf en later kwam daar nog de opbrengst van een collecte in Rijnsburg bij: 1.109,57 gulden. En ook de gemeente in tek. E

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2011 | | pagina 15