16 Interieur van Burny's Hair Spa met zicht op de noordgevel. Links en rechts op de foto de losse kappersunits, uitgevoerd in een zwarte kleur, die symmetrisch in de voormalige kerkzaal geplaatst zijn. Interieur van Burny's Hair Spa met zicht op de oost- en zuidgevel met respectievelijk de boogvensters en het roosvenster. Verder zijn de dakspanten duidelijk herkenbaar. Deinze als losse, zwarte units streng in de kerkzaal geplaatst, symmetrisch opgesteld rondom een lage bar in het midden, zodat ze de ruimte nauwelijks verstoren. Vanuit de zijwanden geven de kleinere gevelramen ruim licht op de werkplek ken. Ook kan je de oude dakspanten nog goed herkennen; ze tekenen zich eveneens zwart af tegen het witte, enigs zins gewelfde plafond. In de gevels zijn nog de karakteristieke glas in lood ra men. Vooral het hoge boograam in de voorgevel geeft veel licht in het centrum van de kerk. Modieuze zwarte kroon luchters, een beetje klein voor de grote ruimte, hangen dicht tegen het plafond aan, terwijl de zijpaden met de werk plekken verlicht worden door moderne, lichte hangarmaturen. Aan de achterzijde is in het kleine roosvenster een nieuwe beeltenis aangebracht met de naam Burny's erin. Ere wie ere toekomt. Wie in het eveneens Zeeuws-Vlaamse Sas van Gent rondloopt, ziet bij de gedempte haven, aan de Oostkade, de voorgevel van de voormalige Neder landse Hervormde kerk achter in de tuin zijn torentje omhoog spietsen. In de tuin liggen en staan verschillende kunstwer ken. Ranke beelden zijn het, uit ver schillende materialen. Als ijle grafzerken staan ze her en der langs het kerkpad. Aan het tuinhek is een bordje bevestigd waarop te lezen valt dat deze kerk nu eigendom is van reclamebureau Recht Zicht op de westgevel van de voormalige Nederlandse Hervormde kerk met in de kerktuin een aantal kunstwerken in Sas van Gent.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2013 | | pagina 16