Toeristisch Trefpunt Waterlandkerkje Monumentenprijs Schouwen-Duiveland 27 A. Brugge Zaterdagmiddag 1 maart 2014 heeft wet houderjan Schaalje het Toeristisch Trefpunt Waterlandkerkje officieel geopend door het overhandigen van de sleutel aan Tonny Brugge, lid van de plaatselijke commissie Stichting Oude Zeeuwse Kerken in Waterlandkerkje. De wethouder kwam met zijn (accu)fiets uit Oostburg en heeft bij aankomst direct gebruik gemaakt van het nieuwe fiets oplaadpunt bij het Toeristisch Trefpunt in Waterlandkerkje. De service unit in Waterlandkerkje. Eens in de twee jaar kent de Gemeente Schouwen-Duiveland de Monumentenprijs toe. Een daarvoor ingestelde commissie stelt een voordracht samen. Daaruit hebben Burgemeester en Wethouders de keus gedaan. Zij kenden de prijs toe aan de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Dat naar aanleiding van de gereed gekomen restauratie. De uitrei king vond plaats op het Havenplein in Zierikzee tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 13 septem ber 2014. De prijs werd namens het gemeentebestuur uitgereikt door Robert Lievense, fractievoorzitter van Leefbaar Schouwen-Duiveland, die de afwezige wethouder Jacqueline van Burg verving. Voorzitter Piet de Rijke en secretaris Ep Plette namen de cheque in ontvangst. Deze is 2269 euro groot (overeenko mend met het vroegere bedrag van 5.000 euro). De andere genomineerden waren de buitenplaats Heesterlust te Schuddebeurs en het Burgerweeshuis te Zierikzee. In 2012 werd de prijs toege kend aan de "Weverij", het tot filmthea- Naast de kerk is een service unit ge bouwd in Zeeuwse stijl. Het servicepunt in Waterlandkerkje ligt centraal in de verschillende wandel- en fietsnetwerken in West Zeeuws-Vlaanderen en daarmee heeft het dorp de recreanten veel meer te bieden. De ANWB Wegenwacht heeft er in samenwerking met het Toeristisch Trefpunt een rijwielhulpkist geplaatst. Het Toeristisch Trefpunt is dan ook een officieel ANWB Fietsservicepunt. Bij een ANWB Fietsservicepunt kunt u met behulp van de ANWB Rijwielhulpkist eenvoudige reparaties aan uw fiets zelf uitvoeren. Daarbij komt dat het toeristisch trefpunt het multi functionele gebruik en bezoek aan de kerk bevordert. Hier vinden fietsers en wandelaars een verkleedruimte, een ver- schoonruimte voor de kleintjes, een oplaadpunt voor fietsen, een waterkraan en een plek om even uit te rusten. Buiten is er een 'onbemand openlucht ter verbouwde voormalige kantoorge bouw van de katoenweverij aan het Kerkhof, dichtbij de Nieuwe Kerk. Tegelijkertijd werd op 13 september de dit jaar ingestelde Publieksprijs uitgereikt Wethouder Jan Schaalje bij de opening. gastenboek' dat wacht op reacties van bezoekers van Waterlandkerkje. En de gasten kunnen even verpozen op de picknick gelegenheid gemaakt in authen tieke stijl. H. Uil waarvoor het publiek kon meestemmen. Die werd toegekend aan de vrijwilligers en medewerkers van het Stadhuis museum. EITl handel Van links naar rechts: Piet de Rijke, Ep Plette en Robert Lievense (foto: Sjannie Mateijsen, Collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland).

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2015 | | pagina 27