R.-K. kerk in Graauw moet dicht 21 J. de Baar De van veel houtsnijwerk voorziene preekstoel is één van de vele voorbeelden van het rijke inte rieur van de kerk van de H. Maria Tenhemelopneming. Op de voorgrond polychroom Mariabeeld met kind. (FotoT. Lepoeter-Boes.) In het Bulletin nr. 71 van maart 2015 wijdde G.J. Lepoeter een uitgebreid arti kel aan de historie van de kerk in Graauw en aan haar uitermate fraaie interieur. Hij schetste ook haar onzekere toekomst na de fusie op 1 januari 2012 van parochies in Oost-Zeeuws-Vlaanderen, (pag. 13 en 14) Omdat het artikel al in oktober 2014 drukklaar was, is de inhoud van deze toe komstverwachting inmiddels door nieuwe ontwikkelingen achterhaald. Het bestuur van de parochie bracht eind 2014 wijzi gingen in het kerkgebouwenplan aan ter wijl de bisschop van Breda op zijn beurt veranderingen in dat plan verordonneerde. Bisschop Mgr. Liesen heeft bij schrijven van 22 juni 2015 het kerkgebouwenplan voor Oost-Zeeuws-Vlaanderen als volgt vastgesteld: De basiliek in Hulst krijgt de status van parochiekerk. Dat wil zeggen dat de litur gie daar op zondag en door de week 'in al haar volheid' gevierd moet worden. De kerken van Clinge, Koewacht en Kloos- terzande behouden hun functie als kerk. In deze godshuizen wordt in het weekend een viering gehouden. De kerkgebouwen in Lamswaarde. Hengstdijk, Boschkapelle, Heikant en Nieuw-Namen krijgen een zogenaamde kapelfunctie. Er worden in het weekend geen diensten meer gedaan; er zijn enkel door de week nog vieringen mogelijk. De kapel van Kapellebrug blijft als bede vaartsoord open. Het bestuur moet het voortbestaan van kapellen tegen 2020 evalueren. De kerkgebouwen van Terhole, Stop peldijk, St.-Jansteen en Graauw worden omstreeks 1 januari 2016 gesloten voor de eredienst. Het parochiebestuur zoekt voor deze kerken een andere bestemming. De toekomst van de kerk in Graauw blijft ongewis. Gelet op de staat van onderhoud van dit rijksmonument moet voor haar voortbestaan gevreesd worden.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2015 | | pagina 23