Bestuurszaken Inhoud 2 Stichting Oude Zeeuwse Kerken Stichting Oude Zeeuwse Kerken www.2eeuwsekerken.nl Secretariaat: J. Maliepaard, Benensonstraat 27, 4336 LK Middelburg, tel. 06-53839008, e-mail: johan_maliepaard@outlook.com. Dagelijks bestuur Mr. K.P.T.G. Flos, Graauw, voorzitter J. Maliepaard, Middelburg, secretaris A.L. van Noord, Goes, penningmeester J. Molenaar, Kats, lid Donateursadministratie (nieuwe donateurs, op zeggingen, adreswijzigingen, betalingen excursies) Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), Post bus 49, 4330 AA Middelburg, tel. 0118-670870, rekeningnummer (IBAN) NL24 INGB 0000 0996 92 t.n.v. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Middelburg, e-mail: sozk@scez.nl. Algemeen bestuur Leden dagelijks bestuur (zie boven), F.P. Borggreve (Kats), A. Brugge (Waterlandkerkje), J. Gabriëlse (Westkapelle), A. Geertse ('s-Gravenpolder), L.M. van der Gouwe (Kloosterzande), G.J. Lepoeter (Kapelle), A.P. Punt (Zierikzee), L. Droste (Baarland), G. van der Wal (Kats). Redactiecommissie L.M. van der Gouwe (Kloosterzande), G.J. Lepoeter (Kapelle), H. Uil (Zierikzee), mevr. drs. I.H. Vogel- Wessels Boer (Middelburg), F.G.C. Rothuizen (Baarland). Redactieadres L.M. van der Gouwe, Hulsterweg 10, 4587 EC Kloosterzande, tel. 0114-681909, e-mail: lmvandergouwe@borsele.nl. Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij mr. K.P.T.G. Flos, Dam 73, 4331 GH Middelburg, tel. 0118-637488 (tijdens kantooruren). De prijs is 1,20 per stuk, het themanummer Sporen van de katholieke ere dienst in middeleeuwse Zeeuwse kerken 7,95. Bulletin nummer 72 ligt voor u. En als we even terugrekenen betekent het dat Bulletin sinds de start van de stichting in 1976, ofwel 39 jaar lang, op enkele keren na tweemaal per jaar is verschenen. Dat zijn honderden artikelen die voor onze donateurs een schat aan informatie bevat ten en voor de stichting een rijk archief vormen. Deze keer vindt u onder andere artikelen over de Westerkerk in Goes (van de hand van een nauw betrokken redac teur), een koninklijke onderscheiding, opgravingen bij de Mozeskerk in Bieze- linge en de gevolgen en mogelijkheden van Krimpgebieden. Het bestuur beveelt dit 'zomerse' Bulletin van harte bij u aan. Ontwikkelingen In het vorige Bulletin hebben wij u iets verteld over de ontwikkelingen binnen en buiten de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. De Stichting Oude Zeeuwse Kerken heeft een langjarige ervaring met het exploiteren van monumentale kerken in eigendom, het adviseren over toekom stige mogelijkheden en de overname van kerken. Zij vervult daarmee de functie van klankbord en vangnet voor kerkge nootschappen en andere eigenaren van monumentale kerken. Graag onderzoeken we samen met de eigenaar de mogelijkhe den van zijn monumentale gebouw. Toekomst Zeeland heeft naar de mening van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken een eigen, sterke monumentenorganisatie nodig. Gericht op het behoud en de herbestemming van de Zeeuwse monu mentale kerken. Met vriendelijke groet, Het bestuur Pag. 3 11. Haas (Ge)graven bij de Mozeskerk in Biezelinge Pag. 5 F.G.C. Rothuizen De Westerkerk in Goes (deel I) Pag. 8 G.J. Lepoeter Doopstoelen in Nederland Pag. 13 D.H.P. Koren Project Kerk, Krimp en Kans nadert voltooiing Pag. 21 J. de Baar R.-K. kerk in Graauw moet dicht Pag. 22 H. Uil Een Mauritskerk in IJzendijke Frontpagina: De Westerkerk in Goes (foto L.M. van der Gouwe, 2015). Pag. 23 H. Uil Koninklijke onderscheiding voor Rinus Verhage Pag. 23 F.G.C. Rothuizen Bouwkundige onderwerpen

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2015 | | pagina 2