5 zouden vervangen moeten worden. Ge lukkig zijn daar plannen voor maar eerst moet daarvoor de financiering rond zijn. Foto 17. De banken met een deel van de zijgevel. daarvan af en besloten om een nieuw kerkgebouw met vergadercapaciteiten te stichten aan de Pijkesweg te Goes. Inmid dels had in 2007 een projectmakelaar de kerk gekocht met de bedoeling om er appartementen in onder te brengen. Dit plan stuitte op veel weerstand en ging niet door. De leegstand van de kerk en het intredende verval was voor veel men sen aanleiding om zich te buigen over het behoud van de kerk. In 2009 werd de Johannes Thielen Stichting opgericht, genoemd naar de heer J. Thielen die vroe ger met zijn vrouw H.W.Thielen-Smit een vaste bezoeker van de kerk was. Op 30 december 2009 kocht de stichting de kerk, de aankoop werd financieel moge lijk gemaakt door mevrouw Thielen. De stichting zou de kerk gaan beheren kerkgebouw dat van hun ontwerpers nog veel doet verwachten.' Vanaf 29 augustus 1930 tot in het jaar 2005 was de kerk in gebruik als Gere formeerde kerk. In 1997 werd het gehele complex tot Rijksmonument verklaard en verkreeg daarmee een beschermde status. In 2004 was de PKN (Protestantse Kerk in Nederland) ontstaan, de Westerkerk zou niet langer meer worden gebruikt door de gereformeerden, men ging kerken in de Grote Kerk in Goes en vanaf het najaar 2005 stond de Westerkerk te koop. De kerk werd tot juni 2008 verhuurd aan de Gereformeerde Kerk Vrij gemaakt (GKV) die op zoek was naar een groter kerkge bouw en die ook nog onderzocht of zij de Westerkerk zouden kopen. Zij zagen Het gebruik De kerk werd in gebruik genomen op 29 augustus 1930 toen de voorzitter van de Bouwcommissie, de heer J. Jongepier de kerk overdroeg aan de kerkenraad. In een boeiende rede met de titelGeschiedenis van den bouw der Nieuwe Geref. Kerk met pastorie en kosterswoning aan de Westwal te Goes, welke bouw is uitge voerd in de jaren 1929 en 1930'schetste Jongepier het verloop van de voorberei dingen en de realisatie. Hij bedankte uit voerig allen die daar aan meewerkten en met name werden de aannemers met hun personeel in het zonnetje gezet. Ook was er een speciaal woord voor de Dames commissie die voor de stoffering had ge zorgd waaronder de vloerbedekking voor de vergaderkamers en diverse tafelkleden. In het Bouwkundig Weekblad Architec- tura, nr. 28 van 11 juli 1931 schreef de architect Herman van der Kloot Meijburg die onder andere bekend is van de res tauratie van de kerk in Nisse, een artikel over de kerk. Hij vond het jammer dat het gebouw niet rechtstreeks uit het wa ter van de Westvest oprees wat wel in het oorspronkelijke plan zat. Hij besluit zijn artikel met het volgende:'Goes, tot nu toe voornamelijk bekend om zijn historische monumenten, kan thans bogen op het be zit van een kerkgebouw dat een waardige plaats inneemt onder de scheppingen van de moderne kerkelijke architectuur, een Tekening 4. Interieur door A. Rothuizen.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2016 | | pagina 5