9 Foto 2. Interieur gezien naar de voorgevel. herbouwd en op 22 april 2016 officieel in gebruik genomen, 65 jaar na de laatste dienst toen het kerkje nog in Ellewouts- dijk stond.Tijdens de open dag op 23 april trok de kerk al vele bezoekers. Het gebouwtje ziet er weer fantastisch uit dankzij de inzet en giften van velen. Het is een symbool van wederopbouw en van eenvoud, een monumentje dat een uitste kende herbestemming heeft gekregen. Ik had in december 2011 niet kunnen vermoeden dat het ooit zo goed zou af lopen. Foto's F.G.C. Rothuizen. Informatie: de heren Kees en StefTraas. kerkzaal, toiletten en een technische ruimte. Met behulp van een ploeg vrijwilligers werd op 18 juli 2015 de schuur gesloopt en werden de nog bruikbare delen af gevoerd naar Nieuwdorp. De opbrengst viel een beetje tegen want de staat van de onderdelen was niet meer zo best. De gebogen houten spanten die zo belangrijk zijn voor het beeld uit 1946 waren echter nog goed bruikbaar, hier en daar moest er wat gerepareerd worden maar de spijker gaatjes bleven zichtbaar. Inmiddels was er in Nieuwdorp al een nieuwe fundering van beton gemaakt waarop de spanten konden worden ge steld (foto 1). Daarna volgde het metsel werk voor de voor- en achtergevel en werden nieuwe stalen golfplaten voor het dak aangebracht (foto 2). De ruwbouw kwam eind september 2015 gereed en spoedig daarna werd begonnen met de afbouw, de afwerking en de instal laties (foto's 3 en 4). En steeds waren daar de vrijwilligers die belangeloos zorgden voor hand- en spandiensten, zij maakten zich bijna onmisbaar. Inmiddels is afgelopen vooijaar de kerk met behulp van vrijwilligers en de genie Foto 3. Voorgevel. Foto 4. Interieur gezien naar de preekstoel

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2016 | | pagina 9