23 2. Twee avondmaalsbekers Twee identieke bekers op geprofileerde voet. Korte stam. Omgekeerd slank conisch bekerlichaam met bollende onderzijde. Verdikte rand met profielring. Aan weerskanten op het bekerlichaam een wapen, het wapen van Ellewoutsdijk en het wapen van de ambachtsheer. Materiaal: zilver, diameter voet 8,9 cm, diameter monding 10,8 cm. Merken op de onderzijde van de voet: - de letters VK waarboven een wassenaar met aan weerszijden twee punten in vierkant fa. J.M. van Kempen Zonen te Voorschoten 1858-1924); - lopende leeuw met cijfers 2 in een zes hoek tweede gehalteteken); gotische letter R jaarletter 1901). 3. Twee avondmaalsborden Twee identieke borden met licht oplopen de rand en geprofileerde buitenrand. Op de rand tegenover elkaar twee wapens, het wapen van Ellewoutsdijk en het wapen van de ambachtsheer. Materiaal: zilver, diameter 26,2 cm. Merken op de onderzijde van de rand: - de letters VK waarboven een wassenaar met aan weerszijden twee punten in vierkant fa. J.M. van Kempen Zonen te Voorschoten 1858-1924); - lopende leeuw met cijfers 2 in een zes hoek tweede gehalteteken); - minervakopje met letter C in cirkel waarborgkantoor Den Haag); - gotische letter V jaarletter 1905). 4. Avondmaalskan Kan met eivormig lichaam op conische voet met twee profielringen. Korte stam aan bovenzijde geprofileerd. Ingesnoerde hals, aan onderzijde twee profielringen en een sneb. Scharnierend deksel. Groot vraagtekenvormig oor. Op het lichaam twee gegraveerde wapens, het wapen van Ellewoutsdijk en het wapen van de ambachtsheer. Materiaal: zilver, diameter 12 cm, hoogte 30,5 cm. Merken op de onderzijde van de voet: - de letters VK waarboven een wassenaar met aan weerszijden twee punten in vierkant fa. J.M. van Kempen Zonen te Voorschoten 1858-1924); - lopende leeuw met cijfers 2 in een zes hoek tweede gehalteteken); waarborgkantoor Den Haag); gotische letter V jaarletter 1905). Merken onderzijde deksel: - minervakopje met letter C in cirkel

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2017 | | pagina 23