Kerkennacht in Nederland: 23 - 25 juni 2017 www.kerkennacht.nl 24 5. Twee collectevazen Collectevazen op brede standrand. Zwart gelakt klokvormig lichaam aan de onderzijde geprofileerd. Ingesnoerde hals, met aan onderzijde profielringen. Tussen lichaam en hals een zilveren band met aan weerszijden twee knoppen waarin een ring. Bovenzijde hals een zilveren band zich naar boven toe versmallend. Smalle opening. Bovenstuk afneembaar. Op de bovenrand tegenover elkaar twee wapens, het wapen van Ellewoutsdijk en het wapen van de ambachtsheer. Materiaal: zilver, diameter voet 15,2 cm, hoogte 22,2 cm. Merken (op de rand aan de bovenzijde): - de letters VK waarboven een wassenaar met aan weerszijden twee punten in vierkant fa. J.M. van Kempen Zonen te Voorschoten 1858-1924); - lopende leeuw met cijfers 2 in een zes hoek tweede gehalteteken); - minervakopje met letter C in cirkel waarborgkantoor Den Haag); - gotische letter W jaarletter 1906). Noot 1. Wassenaar is een heraldische term voor een wassende maan. Bronnen Bevrijdingsmuseum Zeeland. Mevr. C. Rooze-Stouthamer. Noot van de redactie: Er is twee keer eerder aandacht besteed aan het kerkje, beide keren door Frans Rothuizen: De eerste keer in bul letin nr. 66 van december 2011toen het nog op het erf van de familie Allemekinders aan de Westdorpseweg bij Baarland stond, de tweede keer in bulletin nr. 74 van juli 2016. Beide keren onder de titel Het noodkerkje van Ellewoutsdijk. In het weekend van de langste dag, van vrij dag 23 tot zondag 25 juni, zetten kerken van allerlei snit weer een avond of weekend lang hun deuren open. Bezoekers kunnen zo ervaren wat kerken in huis hebben: mu ziek, verhalen, verstilling, kunst, ontmoe ting. Het aantal deelnemende kerken en organisaties groeit nog steeds. De Kerken nacht is een oecumenisch evenement dat sinds 2007 elke twee jaar wordt gehouden. Het doel van de Kerkennacht De Kerkennacht heeft tot doel kerken ertoe te bewegen de verbinding te zoeken met organisaties in de buurt, aan om wonenden te laten zien welke schatten kerken herbergen en om de drempel te verlagen voor plaatsgenoten om de men sen te leren kennen die regelmatig een (an dere) kerkbezoeken. Drempelverlagend, samenbindend, zo mag de Kerkennacht werken. Van Groningen tot Zeeland doen er gemeenten mee en landelijk trekt de Ker kennacht meer dan 50.000 bezoekers. Dat zijn de ervaringen uit voorgaande jaren. Aanmelden U kunt uw gemeente aanmelden als deelnemer door een mail te sturen aan: kerkennachtnl@gmail.com. U ontvangt dan de maandelijkse nieuwsbrief met tips, ideeën, adviezen voor communicatie. Of neem een kijkje op de website kerken- nacht.nl. Daar vindt u meer informatie, waaronder een sheet met ideeën. Op de Facebookpagina Kerkennacht Nederland zijn foto's van voorgaande evenementen te vinden.

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2017 | | pagina 24