Bestuurszaken Inhoud Stichting Oude Zeeuwse Kerken Stichting Oude Zeeuwse Kerken www.zeeuwsekerken.nl Secretariaat: J. Maliepaard, Benensonstraat 27, 4336 LK Middelburg, tel. 06-53839008, e-mail: johan_maliepaard@outlook.com Donateursadministratie (nieuwe donateurs, op zeggingen, adreswijzigingen) Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), Post bus 49, 4330 AA Middelburg, tel. 0118-670870, rekeningnummer (IBAN) NL24 INGB 0000 0996 92 t.n.v. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Middelburg, e-mail: sozk@scez.nl Dagelijks bestuur Mr. K.P.T.G. Flos, Graauw, voorzitter J. Maliepaard, Middelburg, secretaris Drs. S. Jongepier, Middelburg, penningmeester Ir. J.J.H.M. Molenaar, Kats, lid Algemeen bestuur Leden dagelijks bestuur (zie boven), L.M. van der Gouwe, Kloosterzande H. Klein Hesseling, Waterlandkerkje Dr. H. Uil, Zierikzee J.H.A. Vermin, Baarland G. van der Wal, Kats Redactiecommissie L.M. van der Gouwe, Kloosterzande Drs. J.P. de Jonge, 's-Gravenpolder G.J. Lepoeter, Kapelle Ir. F.G.C. Rothuizen, Baarland Dr. H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg Redactieadres Drs. J.P. de Jonge, Schoorkenszandweg 29, 4431 PH 's-Gravenpolder, tel. 0113-649296 e-mail: j.p.dejonge@kpnplanet.nl Het effectueren van de statutenwijzi ging in 2016 heeft de nodige aandacht gevraagd met name van de secretaris. De klus is inmiddels geklaard. De financiële administratie wordt inmid dels verzorgd door KKA (Kantoor der Kerkelijke Administraties). Nadat alle financiële mutaties van een jaar zijn geboekt, stelt KKA de jaarrekening op. De jaarrekening dient te voldoen aan de eisen die de wet daaraan verbindt. Als een en ander in orde is bevonden wordt een KKA verklaring afgegeven. KKA verricht per kwartaal de de aangifte van de BTW. Inmiddels hebben de heren A. Geertse en J. Gabriëlse per ultimo 2016 het lidmaatschap van het Algemeen Bestuur beëindigd. Het Bestuur telt thans negen leden, vier vertegenwoordigers van de vier plaatselijke stichtingen, een vertegenwoor diger van het Bulletin en vier vertegen woordigers op persoonlijke titel. In de weken die volgden na het verschij nen van Bulletin nr. 75 (december 2016) heeft het Dagelijks Bestuur eenmaal vergaderd. Naast het op peil houden van de kwaliteit van de voorzieningen van de vijf stichtingen (SOZK en de vier plaatse lijke stichtingen) blijft het bestuur actief bij het begeleiden van initiatieven om monumentale kerkgebouwen als erfgoed overeind te houden. SOZK neemt deel aan de gesprekken rond het kerkgebouw van Graauw. Over dat gebouw vindt u informatie in Bulletin nr. 71 (maart 2015) en Bulletin nr. 75 (december 2016). Het is de bedoeling om in de volgende editie van het Bulletin een notitie op te nemen met betrekking tot de herinrich ting, herbestemming dan wel sloop van (monumentale) kerkgebouwen. Met vriendelijke groet, Het Bestuur Frontpagina: Het in 1884 in Washington D.C. (USA) geplaatste standbeeld van Maarten Luther. Het is een replica van het standbeeld van Ernst F.A. Rietschei in Worms (Duitsland). Pag. 3 David Koren Religieuze rijkdommen van de wederopbouwperi ode op de kaart gezet Pag. 6 G.J. Lepoeter Vijfhonderd jaar Hervorming Pag. 11 C. Rooze-Stouthamer Beeldenstorm in het graafschap Zeeland (augustus 1566) Pag 17 L.M. van der Gouwe Toekennen Brim-2016 subsidie op basis van de herbouwwaarde in de praktijk Pag. 19 G.J. Lepoeter 150 jaar Batz-Witte orgel in de Hervormde kerk te Kapelle Pag. 22 Stef Traas Het avondmaalsstel van de Hervormde Gemeente van Ellewoutsdijk Pag. 24 Kerkennacht in Nederland: 23 - 25 juni 2017 Pag. 25 G.J. Lepoeter Librijen van kapittelkerken in Zeeland Pag. 26 F.G.C. Rothuizen Bouwkundige onderwerpen, middeleeuwse hijs werktuigen

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2017 | | pagina 2