Bestuurszaken Stichting Oude Zeeuwse Kerken Stichting Oude Zeeuwse Kerken 2 www.zeeuwsekerken.nl Secretariaat: G.L.F. Sarneel, Herenstraat 22, 4331 JT Middelburg, tel. 06-51744318, e-mail: glfsarneel@gmail.com Donateursadministratie (nieuwe donateurs, op zeggingen, adreswijzigingen) Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), Post bus 49, 4330 AA Middelburg, tel. 0118-670870, rekeningnummer (IBAN) NL24 INGB 0000 0996 92 t.n.v. Stichting Oude Zeeuwse Kerken, Middelburg, e-mail: sozk@scez.nl Dagelijks bestuur Mr. K.P.T.G. Flos, Graauw, voorzitter G.L.F. Sarneel, Middelburg, secretaris Drs. S. Jongepier, Middelburg, penningmeester Ir. J.J.H.M. Molenaar, Kats, lid Algemeen bestuur Leden dagelijks bestuur (zie boven), L.M. van der Gouwe, Kloosterzande H. Klein Hesseling, Waterlandkerkje Dr. H. Uil, Zierikzee J.H.A. Vermin, Baarland G. van der Wal, Kats Redactiecommissie L.M. van der Gouwe, Kloosterzande Drs. J.P. de Jonge, 's-Gravenpolder G.J. Lepoeter, Kapelle Dr. H. Uil, Zierikzee Mevr. drs. I.H. Vogel-Wessels Boer, Middelburg Redactieadres Drs. J.P. de Jonge, Schoorkenszandweg 29, 4431 PH 's-Gravenpolder, tel. 0113-649296 e-mail: j.p.dejonge@kpnplanet.nl Bestellen bulletins Van de meeste bulletins is nog een beperkt aantal exemplaren verkrijgbaar bij L.M. van der Gouwe, Hulsterweg 10,4587 EC Kloosterzande, tel. 0114-681909. De prijs is 2,00 per stuk inclusief verzendkosten. Afronding jaarrekening 2016 SOZK Evenals in 2015 is ook voor 2016 gekozen voor het laten opstellen van de jaarre kening door het Kantoor der Kerkelijke Administraties (KKA) in Amersfoort. Tevens is evenals in 2015 gevraagd of zij bij deze jaarrekening een controleverkla ring willen afgeven. In juni was de concept jaarrekening over 2016 van de stichting op basis van de bankadministratie beschikbaar, maar daarin ontbraken nog een aantal zaken die verwerkt moesten worden en waarover eerst nog in het dagelijks bestuur en het algemeen bestuur gesproken moest wor den. Een van die punten betreft de admi nistratieve gevolgen van de oprichting van de lokale stichtingen in 2016. Daarnaast wilde de accountant graag ook de afreke ning van de BRIM subsidies van Kats en Baarland in de jaarrekening verwerken. Een derde punt van aandacht betrof de bepaling van de onderhoudsvoorziening per balansdatum van de afzonderlijke gebouwen. Inmiddels zijn al deze punten besproken en afgestemd met het adminis tratiekantoor. Verwacht wordt dan ook dat de jaarrekening 2016 in de vergadering van het algemeen bestuur van 2 november a.s. vastgesteld kan worden. Opgemerkt wordt ook dat met ingang van 2017 het KKA ook de administratie van de stichting verzorgd. Omdat het jaar 2017, zo het er nu naar uitziet, geen bijzondere administratieve vragen met zich meebrengt en de administratie van de stichting door het KKA wordt verzorgd, verwachten we dat de jaarrekening over 2017 veel sneller gereed zal zijn dan die fl tl O U Cl van het afgelopen jaar. Simon Jongepier Penningmeester Frontpagina: Gerard Lepoeter voor de kerk van Kapelle. (Foto T. Lepoeter-Boes.) Pag. 3 Leendert van der Gouwe, Jan de Jonge, Huib Uil en Ineke Vogel-Wessels Boer G.J. Lepoeter Pag. 7 Ds. A. van der Maas De kerk op Den 'Oek Pag. 16 G.J. Lepoeter Op de scheidingslijn tussen koor en schip Pag. 25 Afscheid Frans Rothuizen Pag. 26 K.FIos Hergebruik- Nevenbestemming - Herbestemming - Sloop Pag. 30 F.G.C. Rothuizen Bouwkundige onderwerpen, lood

Bulletin Stichting Oude Zeeuwse kerken | 2017 | | pagina 2