Eerst 28 ïiei hadden wij weer gelegenheid er heen te gaan. Er "bleek ons dat de plaats waar de vogels "begon nen waren te nestelen geheel was weggegraven. Ze waren nu op een andere plaats "begonnen (er waren een 10-tal nestopeningen) doch ook hier zouden de afgravingen (zand voor wegenaanleg) worden voortgezet. Wij hebben ons toen ormiddellijk gewend tot de kantonnier van de R.W.S., dhr .Pijpelink, die ons zoveel mogelijk zijn mede werking toezegde.En een telefoontje naar dhr. Hettinge hoof'ambtenaar van de Waterstaat, deed de rest. We wil len langs deze weg nog enze hartelijke dank uitspreken voor de betoonde medewerking. Ons volgende bezoek aldaar op 9 Juli toonde ons de .kolonie "in volle bloei". We telden ongeveer 60 ope ningen en de ouden vlogen af en aan om hun jongen te voeden, t rwijl boven ons hoofd tientallen door de lucht zeilden. Het blijft altijd mooi deze kunstige vliegers bezig te zien. Was hier niet tijdig werk van genaakt dan zou deze kolonie wellicht zonder erg en zonder speciale bedoeling van wie dan ook, verdwenen zijn geweest. Hoewel de plaats waar de kolonie dit jaar broedde ook zal worden weggegraven is er een goe de kans dat volgend jaar in de nabijheid van de oude plaats een nieuwe nestgelegenheid kan worden gereedge maakt. Dit kan zonder veel moeite gebeuren door zandige dijken of hoogten loodrecht af te steken, en deze afge stoken zijden van begroeiing vrij te horden. Kijkt U eens in Uw eigen omgeving rond of daar wel licht een mogelijkheid bestaat nes -1 evenrii d Ie maken Ook hierdoor kunt U medewerken am het behoud van onze vogelstand of zo mogelijk de uitbreiding ervan. En dit is juist hoi doel dat onze Vogelwacht beoogt! H.— Z. Naschrifts Ha het "persklaar" maken van vorenstaand artikeltje kregen we juist van dhrH.Enkelaar te Oost burg heel wat..'gegevens o-broedplaatsen van kluut en 0 ever zwaluw in Oost Z. VI. Onze hartelijke dank hiervoor! Ho- Z. LOSSE MEDEDELINGEN. Evenals vorig jaar komt er weer een .beperkt aantal nestkastjes beschikbaar. De prijs-bedraagt 2,-. Opgave dient zo spoedig mogelijk te geschieden bij de penningmeestertegelijk met de storting. Mogen wij de leden die de contributie voor '57 nog niet voldaan hebben beleefd verzoeken dit alsnog te doen. Alle leden vragen wij om te trachten er een lid bij te winnen. Hoe sterker we zijn, des te meer kunnen we over gaan tot acties als b.v. in artikel I beschreven. Een maatregel die onze vogelstand ten goede komt. Adres penningmeester, Em. Schelfhout, hoofd der school te Hengstdijk, giro 326862, met op het strookje de ver melding; contributie 1957 vogelwacht. Bij de Penningmeester zijn de navolgende uitgaven van de Hederlandse Vereniging tot Bescherming van Vogels ver krijgbaar; 1 mapje, inhoudende 6 stuks gekleurde afbeeldingen van Smient, Kluut, G-ekraagde Roodstaart, Nachtegaal,Blauwe Reiger en Boomvalk. Deze kaarten zijn vervaardigd naar aquarellen van Rein Stuurman en hebben normaal brief kaartformaat. De prijs bedraagt ƒ1,- per mapje. 1 mapje, inhoudende 12 stuks fotografieën naar beelden uit Burdets' films over de Texelse .uinen. 1 mapje als boven over de vogels van Waal en Burg, een polder gelegen midden op het eiland Texel. De prijs van elk mapje is 35 cent. Voor vele van onze vogels is de winter een slechte tijd. Daarom is het niet overbodig dat we hen helpen deze moeilijke tijd door te komen n.l. door voedering. Tevens

de Steltkluut | 1957 | | pagina 4