VOG MEDEDELING No.3 - MAART 1958 OOST 2 VU uiteraard, een grote lichtsterktewaardoor men er zelfs mee in het duister kan zien; men noemt deze dan ook een nacht kijker. Deze kijker voldoet goed voor b.v. een jachtopzichter (die achter stropers aan moet!) of een schipper, maar heeft het bezwaar nog al groot, zwaar en ...duur te zijn. Een 8x30 heeft men tegenwoordig voor minder dan 100,(made in Ja pan; de echte merkkijkers zijn enkele malen duurder) .Voorts is ook verkrijgbaar 8x25 wat minder lichtsterk, 7x35 ook prima, enz "Coated opties" geeft aan dat de lenzen beschermd zijn tegen zijdelings invallende zonnestralen, terwijl de uitdrukking "Field aangeeft hoeveel graden ineens in de kijker worden opgevangen van de 360 die wij rond ons hebben. Hebt IJ Uw keus in sterkte, enz. gemaakt, kijkt dan door de grote lenzen binnen in de kijker naar evtkringen of bellet j es in de verschillende lenzen;deze mogen uiteraard niet voorko men. En verder ....veel succes op het waarnemerspadNoteert U dan ook wat U ziet? Dit laatste is van veel betekenisvoor U zelf en voor anderen! H. - Z. VOGELGIDSEN Ook werd ons verzocht opgave van boeken voor het leren ken nen van vogels in de natuur. Het beste dat kan worden ver meld is "De Vogelgids", uitgave Elsevier, door amateur en vakman geroemd. Iets goedkoper, maar het geeft ook minder "Zien is kennen", uitgave Schoonderbeek, Laren. Verder "Wat vliegt daar", en andere. Boeken over het vogelleven zijn er legio. Eén wil ik noemen, nl"Het Vogeljaar" van Dr Jac,PThijsseuitg. Schoonderbeek Genoeglijk om te lezen, veel foto's en niet duur voor wat het geeft H.-- Z. Adressen bestuur Voorz.s F.K.Haak, Axelsestraat 100, Zaanrl Tel.01153-390 Vice-voorz.sH.J.M.Goossens,Kanaalkade 2,Axel. Tel.01155-780 Secr.; G.Sponselee, Zuiddijk 18, Boschkapelle Penningm.: Em.SchelfhoutKerkstraat 13Hengstdijk. Tel. 8. (postrek. 326862 te zijnen name) Lids A.Koster, Keldermanstr23Hulst. Lids J.Wondergem, Dr Leenhoutsstraat 40,Hoek. Tel.01154-230 Het doet ons genoegen onze leden weer een mededelingenblad te kunnen toezenden. Het is alweer wat groter geworden dan het vorige, terwijl ook de oplage is uitgebreid. Het aantal leden groeit langzaam maar zeker, terwijl we graag wat exem plaren in reserve houden voor toetredende leden. Dan is er nog een andere reden voor deze uitbreiding. Door het steeds groeiende werk en de mogelijkheid meerdere perce len in bescherming te nemen is het niet meer morelij1- alle kosten uit de ledencontributies te bestrijden.Vandaar dat wij aanvragen om subsidie zullen moeten gaan richten tot de Prov. Staten van Zeeland en tot de Gemeentebesturen van 0Z.Vlaanderen. Wy hebben hiermee zo lang mogelijk gewacht, omdat ervan verschillende zijden toch al zoveel aanvallen op deze kassen worden gedaan,doch op de duur kan het niet anders. Wy hopen maar dat wij door dit langere wachten juist niet het slacht offer worden van de bestedingsbeperking. Voorts is het werk dat gedaan wordt geen liefhebberijtje van enkele personen, maar een algemeen belang van- natuurbehoud en natuurbescher ming. Dit wordt reeds allerwegen erkend. Daar de genoemde instanties uiteraard inzicht willen hebben in de werkzaamheden van onze vereniging zal dit mededelin genblad als bijlage bij de aanvragen om subsidie meegezonden worden. Daar ditmaal de jaarverslagen zijn opgenomen, leent het zich hiervoor uitstekend. Met het oog hierop verzoeken wy al onze leden, die op eni gerlei wijze door hun ambt, functie of relatie mede kunnen werken aan het verkrijgen van subsidie voor onze vereniging, elk op zijn plaats, een goed woord voor deze goede zaak te doen. Niet elk lid is burgemeester, secretaris of raadslid, maar elk lid heeft onder deze functionarissen wel een ken-

de Steltkluut | 1958 | | pagina 1