hst belangrijkste vogelgebied in de Braaknanpolder. Zoals bekend is een deel van de Braaknanpolder ter beschikking ge steld van het "Beheorschap Recreatie Braakman". In dit deel ligt knt voornaamste broedgebied waar jaarlijks, honderden vo gels hun nesten hebben en hun jongen grootbrengen èn tevens het voornaamste overwinteringsgebied van duizenden watervo gels en steltlopers. Ons streven is er steeds op-gericht aan to tonen dat vogelbescherning in dienst kan staan -van de re creatie en er geen tegenstrijdigheid behoeft te zijn. Immers het rijke vogelleven in de Braakman geeft een levendige stoffering aan het landschap en hoeveel mensen uit onze om geving vinden niet juist hun recreatie in de Braakman en bij de vogels? Hoewel in dit stadium over deze belangrijke aangelegenheid(de Braakman is immers ornithologisch gezien van internationale betekenis!) geen mededelingen te doen zijn, hopen wij van har te u een volgende maal hierover gunstig te kunnen berichten. Ook verschillende andere plaatsen in ons gewest vroegen hun bijzondere belangstelling. Boor op gang komende ruilverkave lingen en dreigende kreekdempingen ziet het er naar uit dat in de komende jaren verschillende aanvallen zullen worden ge daan op vaak onze mooiste natuurgebieden en -terreintjes.Ge lukkig dat thans ook onze overheid het belang van het behoud van natuurgebieden inziet. Een belangrijke maatregel is dat geen rijkssubsidie meer zal worden verstrekt voor cultuur technische wer.ken, wanneer .hierdoor natuurterrein dreigt verloren te gaan. Mede hiervoor is thans ook voor onze pro vincie door het Staatsbosbeheer een natuurbeschermingscon sul ent schap ingesteld, dat op al deze zaken een wakend oog houdt Intussen gaan wij ook regelmatig voort met het voeren van propaganda voor ons werk. Be laatste maanden -werden door on ze secretarisplaatjes- en filmavonden verzorgd te Othene, Griete, Hengstdijk, BoschkapelleOssenisse en Stoppeldijk.Het resultaat hiervan was weer een behoorlijk aantal nieuwe leden welke mee'willen helpen onze vereniging sterker en groter te maken. Yoor de maand februari 1960 staan op het programma plaatjes avonden te Philippine en Sg-s van Gent, resp. op 18 en 19 fe bruari, waar als spreker zal optreden de heer de Reuver van het departement van O.K. en In samenwerking met de Jeugdnatuurwachten te Hulst en Terneu- zen zullen op resp. 10 en 11 maart a.s. propagandadagen wor den gehóuden. Boor de bekende Ko Zweeres, secretaris van de Ned.Ver.v. Vogelbescherming, zullen vogelfiims worden ver toond en bijzonderheden- over vogelbescherming worden verteld; in de middaguren voor de jeugd,''s avonds voor de belangstel lende volwassenen. Nadere bijzonderheden zult u wel in de krant lezen. - Yoor zover mogelijk zullen ook enkele excursies worden inge last. Bit blijftvooral voor het broedseizoen, een zeer moei lijk punt. Natuurlijk willen wij graag onze leden ook hiervan laten genieten, naar het met groepen bezoeken van een broed- terrein heeft onherroepelijk ernstige verstoring tot gevolg. En dit laatste mogen wij toch zeker niet zelf veroorzaken! -H- Yan de secretaris. Yorig jaar winter heeft de Vogelwacht zich geabonneerd op enkele vogeltijdschriften, vjaarvan indertijd melding gemaakt werd en de leden die er belangstelling voor hadden konden zich opgeven. Er werd vrij veel gebruik van gemaakt, maar he laas werd het grootste gedeelte der tijdschriften niet terug gestuurd zodat het rondzendsysteem al van begin ai in elkaar stortte. Ik Verzoek de leden die nog tijdschriften in hun be zit hebben dan ook deze terug te zenden. We hebben nu een ander systeem bedacht zij die belangstelling hebben, vragen het gewenste exemplaar aan, eventueel de jaargang, en zenden deze binnen een op de zending vermelde tijd weer -retour. Wij hebben de navolgende tijdschriften: Yanellus He-t orgaan van de Friese Vogelvluchten. Bevat zeer veel over weidevogels. Natuur en Landschap. Be publicatie van de Contact Commissie voor Natuur- en Land schapsbescherming. Artikelen over allerlei beschermingspro blemen, terreinbeschrijvingen e.a. Trientalis Uitgave van de Chr.Jeugdbond.voor natuurstudie. Algemeen biologisch, vrij veel over vogels en veel over Zeeland. Het Buump.je. Mededelingenblad van de Vogelwacht West Z.V1. Sterna. Verenigingsblad van de Vogelwacht "Schouwen-Buiveland" Be Wielewaal. Het blad van de Belgische Vogelvereniging, dat veel inter- resante artikelen bevat over allerlei ook hier voorkomende -0-0-0-0-0-

de Steltkluut | 1960 | | pagina 2