vogels. Populair wetenschappelijk. De Giervalk. Eveneens Belgisch. Bevat veel Franse tekst. Maar ook de "be langrijke artikelen van onze leden Maebe en van de Yloet over hun buitengewoon belangrijk werk dat zij verrichten, door de intensieve inventarisatievan het Saeftinge-gebied; Daarnaast ook nog andere Nederlands-talige publicaties. Wetenschappelijk Het - Vogeljaar. Tijdschrift van de Ned.Verv.Vogelbescherming in samenwerking net verschillende Vogelwachten in ons land. Zeer interessant populair 2-maandelijks geïllustreerd blad. Trekstation. Wij zijn lid vah het Vogeltrekstation en ontvangen de jaarver slagen. Alles over trek en proeven net trekvogels. Dat ieder nieuw lid dat zich aanneldt zeer welkou is spreekt voor zich en we nogen dan ook bij deze de vele neiuwe leden die zich de laatste tijd aangemeld.hebben van harte weikon heten. Alle nieuwe leden net nane noenen zou ons te ver voe ren, naar we willen een uitzondering naken en -wel- voor' 'de heer E.Baart, te Terneuzen, die de functie, van plantende's- kundige vervult. Er bestond grote behoefte aan iemand, die ons zo nodig terzijde kon staan by het deternineren van plan ten. Het kont wel eens voor dat een terreintje .vrijkomt voor verkoop, dat het vogelkundig niet of nog niet belangrijk is en dat er daarom geen instanties bereid zijn het aan te kopen Als we dan echter de vegetatie wel als belangrijk kunnen ver- nelden, bestaat er neer interesse en wellicht is er dan la ter nog een goed vogelterreintje van te'naken. Dhr. E.Schelfhout heeft zich tot onze spyt noeten terugtrek ken uit het bestuur. Zijn gesin en werk eisten hen steeds neer op en hy heeft zich indertijd bij de oprichting van de wacht ook slechts ter beschikking gesteld de functie"Van penningmeester en secretaris waar te nemen totdat' uw huidige secretariszijn dienstplicht vervuld had. Ofschoon dit al sinds 1957 het geval is, heeft hij toch het penningnee~s,tër- schap willen blijven voeren, totdat er een opvolger gevonden, zou zijn. We nogen dus gerust zeggen, dat de -Vogelwacht zeer veel dank verschuldigd is aan de heer Schelfhout 'en ook aan Mevrouw voor het gastvrije onthaal, dat we steeds bij meerdere' bestuursvergaderingen ten hunnen huize mochten ontvangen. Mynheer Schelfhout, nogmaals onze oprechte dank vöor de j&- ren van prettige samenwerking. Een welkom dus aan de opvolger te wetendhr.E. G.Bom, Tivoli 12, te Hulst, in wiens persoon de v/acht een even bekwaam als enthousiast bestuurder gevonden heeft. Men notere het nieuwe adres en tevens het gewijzigde girono., dat nu op naam staat van Vogelwacht "De Steltkluut" te Hulst en het nuouer is 26.59*61. Inmiddels heeft ook uw secretaris een persoonlijk gi.ronunner aangevraagd en gekregen en wel no.30.42.62. Wij menen dat dit gemakkelijk is voor het aanvragen van brochures door de leden en voor het overmaken van gelden' voor komende excursies. Wat brochures betreft: wij hebben nog in voorraad de uitgave Wintervoedering voor de prijs van 15 cent per stuk. De uitgave "Vogelbescherming een Mensenplichtvoor de prijs van 35 cent per stuk en dan ook nog series van bijzonder mooie vogelkaarten (12 kaarten per serie) welke per serie - en er is er slechts een- 1,75 kost. Een bijzonder prettige samenwerking hebben wy het. afgelopen jaar gehad met de Dienst van Gemeentewerken in' Terneuzen,xipt betreft de bescherming van de Oeverzwaluwen. De Dienst was ons zeer behulpzaam bij het plaatsen van een afrastering en vooral het niet-weghalen van zand. In totaal waren er een honderdtwintigtal nestgaten. De zandberg is nu verdwenen en voor volgend seizoen zullen Yie naar iets anders uit moeten zien. Indien er vestigingen van Oeyerzwaluwen' elders in het. gewest zijn of geweest zijn dan hóuden -wij ons aanbevolen voor meldin gen hierover en zullen we trachten de broedplaatsen geduren de de broedtijd de benodigde rust teverschaffen. -Sp Contributie i960. Degenen die tot nu toe minder dan f 2,50 contributie betaal den, verzoeken wij vanaf i960 minstens 2,50 per jaar voor onze vereniging over te hebben. Na rijp beraad hebben wij be sloten de contributie op minstens 2,50 per jaar te moeten stellen. De meeste leden betaalden dit bedrag reeds, velen zelfs aanmerkelijk meer. Wij vertrouwen op uw instemming. Belangrijk. Het zeer verspreid wonen van onze leden heeft ons genoodzaakt de navolgende regeling te treffen voor de beta ling der contributie: Wilt u voortaan uw contributie (minstens 2,50) voor 1 mei a.s. overmaken op giro nummer 265961 ten name van: Penningm.Vogelwacht O.Z.Vl."De Steltkluut" - Hulst. Wilt u dit nummer svpnoteren? -o-O-O-O-O-

de Steltkluut | 1960 | | pagina 3