weer in hetzelfde nestkastje aanwezig. Het groot aantal me zen deze winter in onze tuinen laat'zich dan' ook gemakkelijk verklaren. Behalve "broedgelegenheid voor deze vogels geven wij hen ook een slaapverblijf. De meeste mezen overnachten nl. in deze nestkastjes. Bij een contröle 's avonds bleek dat men in een nestkastje soms 8 a 10 iDimpelmeesjes kon aantreffen in tegen stelling met de koolmees, die het gehele kastje voor zich zelf alleen opeist. Meestal slaapt hij daar met breed uitge spreide vleugels. - - Dit jaar is ook een aantal nestkastjes geplaatst in het vo- gelryke gebied rond het sportveld en het LIaristenklooster.De "cpbregst" hiervan bleek erg teleurstellend. Mogelijk is een iets te laat plaatsen van deze kasten de oorzaak geweest. Iets wat wel te denken geeft is, dat in bovengenoemd gebied deze zomer minstens een dertigtal nesten 'van merels, lijsters en duifjes verstoord zijn geworden. Er blijkt hier dus voor de vogelwacht nog wel het een en ander te doen te zijn.Een afd. "Jeugdproblemen" misschien? (inmiddels is ook te Hulst een jeugdnatuurwacht opgericht. H.) Bijzonder groot is het aantal pestvogels, dat deze winter een bezoek aan onze omgeving brengt. Regelmatig kan men groepen voorbij zien trekken. Ze doen zich dan voornamelijk te goed aan rode sierbessen. Op zaterdag 2 januari j.l. werd hier de grootste groep Y/aargenomen, hun aantal lag in de buurt van 200. De vogels zijn prachtig en vrij tam, jammer dat ze meest al vrij vlug weer verder trekken, zodat maar weinigen deze prachtige groepen kunnen waarnemen. Dit jaar hebben zich ook hier geruime tijd een paar ijsvogels opgehouden. Een mooi ge zicht is hot te zien hoe bedreven deze vogels zijn bij hun jacht op vis. Op het ogenblik (jan. '6o)[ kan men op de wallen vrij veel ko perwieken aantreffen. Het zijn zeer tamme vogels die op een lijster gelijken. Ze zijn iets kleiner en hebben een grote rood bruine vlek in de flanken. Als verdere bijzonderheid vermelden wij nog de aanwezigheid ban enige goudvinken, en hoewel distelvinken(putters) steeds minder voorkomen hebben wij er dit jaar toch een twintigtal in onze omgeving kunnen signaleren. Komend voorjaar zyn we van plan de terreinen van de Water leiding Mij. eens grondig te verkennen. Wij hopen in een vol gende aflevering van Himantopus u het een en ander van onze ontdekkingstocht daar te kunnen vertellen. -IC. Adressen bestuur. VoorzF.K.Haak, Axelsestr100Za,amslag. Tel.01153-390 Vice-voorz.: H.J.M.Goossens, Kanaalkade 2, Axel. Tel.o1155-780. Secretaris: G.M.P.Sponselee, Jacob Ca-tsstr.23, Terneuzen (Postrek.304262) Penningm.: E.G.Borm, Tivoli 12, Hul-srt. Tel.01140-3143. Postrek.2659»t.n.v.Penningm.Vogelwacht 0.Z.V1 "De Steltkluut" te Hulst. Lid: A.Koster, Keldermanstraat 23, Hulst. Lid: J.Wondergem, Dr.Leenhoutsstr.40, Hoek. Tel.01154-230

de Steltkluut | 1960 | | pagina 6