Girorekening no.265961 ten name van: Penning.Vogelw.O.Z.VI. De Steltkluut te Hulst. Ha 1 juli a.s. wordt, hoe ongaarne ook, aan de posterijen op dracht gegeven "bij u een postkwitantie aan te bieden. Dit betekent voor u extra-kosten en voor my extra-werk. Om dit te voorkomen verzoek ik u nogmaals uw contributie tij dig te voldoen. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw moeite. Jaarrekening 1959 INKOMSTENUITGAVEN Contributies 388,20 jPropaganda en lezingen 275?53 Bijdr.in excursies 54?-- Aankoop propaganda- Verkoop nestkast- materiaal 35?-- jes en propaganda- Abonnementen en lidm. 19?75 materiaal 22-- [Excursies 73?50 Subsidie Provincie 100,-- 'Bewaking en bescherming 287?04 Subsidie Gemeenten 160,'Administratie- en innings- Nadelig slot 1959 184?47 ikosten 94?34 (Nadelig slot 1958 123,51 j 908,67 908,67 Opgemerkt zij hierbij dat alle gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen, met uitzondering van 3? in 1959 zo bereidwillig waren onze vereniging financieel te steunen. Tot tevredenheid stemt dat er in 1961 nog slechts 2 gemeen ten in ons gewest zijn, die geen subsidie verlenen. We blijven evenwel hopen op deze 2. Groot is de steun welke het Provinciaal Bestuur van Zeeland ons geeft in de vorm van een bijdrage tot max. 100,-- in een eventueel tekort. Allen die onze vereniging in enig opzicht steunen zijn wij ten zeerste dankbaar. Aktiviteit van leden In ons vorig nummer is er een wat meer tekenen van leven te tributie te betalen. De eerste schaapjes zijn over beroep gedaan op de - leden cm mogen bemerken dan alleen con- de dam. Een lid van het meest oostelijke plaatsje in onze .streek tw.Nieuw—Namen toonde ons veel kennis en belangstelling, terwijl een lid van Clinge op 17 april i960 de terugkomst der zwaluwen meldde. Hartelijk dank. Nogmaals: ons blad is niet alleen bedoeld als medede lingenblad voor de leden, doch ook van de leden. Iedere mel ding, iedere bijdrage voor ons blaadje is steeds welkom. -H.- De Turkse tortel In mededelingenblad no.5 van vorig jaar werd1 de aandacht ge vestigd op de in opmars zijnde Turkse tortel. Persoonlijk heb ik deze gesignaleerd in West-Brabant, op 2 verschillende plaatsen. Meldingen kwamen binnen van Nieuw- Namen, Klocsterzande, Axel en Sint-Jansteen. Met de intrede van deze kleine duif is een mooie aanwinst van de vogelstand in ons land bereikt. Het gebeurt niet vaak dat een nieuw soort vogel zich hier vestigt. Filmvoorstellingen door K Zweeres -op 9 en 10 maart 196O In samenwerking met de Jeugdnatuurwacht te Terneuzen en Hulst werd door de heer Ko Zweeres, sekretaris van de Ned. Vereni ging tot Bescherming van vogels een tweetal films vertoond over het vogelleven in Nederland, alsmede over vogels in Schotland. Het geheel werd door de heer Zweeres zeer deskun dig toegelicht. Gezegd mag worden dat iets van zeer hoog gehalte werd geboden. De belangstelling in Terneuzen was goed. In Hulst was het maar zeer matig. Alleen de jeugd was goed vertegenwoordigd. Waar ligt dit nu aan? Stellen de leden geen belang in derge lijke films?Deze vraag kan worden gesteld daar zelfs het gros van de leden verstek liet gaan. Lezingen door de heer H.de Reuver. Behalve door de heer Zweeres werd door de heer H. de Reuver, werkzaam bij de afdeling natuurbescherming van het departement van O.K.W. een tweetal lezingen -verzorgd in Philippine en Sas van Gent De lezingen werden toegelicht met interessante dia's. Ook hier was de belangstelling niet bijzonder groot, ook niet van de leden! Propaganda-avonden —Ja o

de Steltkluut | 1961 | | pagina 5