pag. ll. Jaarvergadering. Met de heren Grootjans en van de Kerkhoven nemen het nestkastonder zoek weer ter hand maar de heren Koster en van de Kerkhoven. Het werkgebied van de heer Grootjans ligt vooral op inventarisatie en bescherming van de Kerk- en Steenuil. He taakverdeling en adressen van de bestuursleden en de werkgroepen zijn thans als volgt: Voorzitter: G.M.P. Sponselee, Saxhavenstr. 5, Hulst, 01140-3707 Secretaris: G. Ottens, K. Doormanlaan 11, Terneuzen, 01150-3504 "Penningmeester: E.G. Borm, Tivoliweg 12, Hulst, 01140-3143 gironummer 265961 tnv. Steltkluut Hulst. Leden: E.K. Haak, Julianastr. 3, Hoek, 01154-370, met C. de Kraker te Zaamslag: vogelwaarnemingen A. Koster, Tivoliweg 88, Hulst, 01140-3434, met N. van de - Kerkhoven te Koewacht: nestkastonderzoek. B. Grootjans, Schuberthof 15, Terneuzen: Kerk- en Steenuil. De heren Ottens en U.A. van den Berg verzorgen de bouw van een observatiehut aan de Spuikom te Terneuzen. EXCURSIE VERSLA GEN. Axelsevlakte16 mei. Aanvang 5.00 uur, eind 7,45 uur. Hevige regen, de avond te voren ingezet met onweer, Deelnemers: 12. Soorten: tureluur, pint. 2 paar; kluut 1 paar; bergeend 3 paar; grutto 3 a 4 paar; kievit minstens 7 paar, waarvan 1 met 4 pulli; wilde eend, talrijk; 2 ex. vermoedelijk velduil; scholekster 1 paar; oeverloper 2 ex.; gekraagde roodstaart mann.heggemus 1 paar; ge hoord grasmus; zwarte kraai, l nest in populier; winterkoning; Aan het kanaaltje begin van een kleine oeverzwaluwkolonieDe nabijge legen Blauwe Reigerkolonie is verlaten. Voorts veel algemene soorten als witte kwikstaart, huis- en-ringmiis, merel, spreeuw eva. Perceel tje Akkerviooltjes (Viola arvensis) Op terugweg naar huis: Axelse Kreek 1 futenpaar. Hellegat en omgeving, 29 mei. Van deze excursie is geen verslag ge maakt. Saaftinge, 5 juni. 37 deelnemers maakten o.l.v. de heer van de Zande een tocht langs de kolonies van Kluut en Kapmeeuw. Van beide soorten konden zowel eieren als jongen bekeken worden. Ter vergelijking wer den de eieren van de scholekster getoond. De kolonies van Visdiefje en Zilvermeeuw werden niet bezocht. Waargenomen werden nog talrijke Bergeendenen Wilde eenden, Rietgors, talrijke Groenlingen, Witte en Gele Kwikstaart en Tureluur. Op het hogere schor achter de gras- dam verbleven talrijke grutto's en enkele kemphanen. Bij het kreekje in de Emmapolder liepen jongen van Kievit en Kluut. Dank zij de goe de leiding en het fraaie weer mogen we deze tocht bijzonder geslaagd noemen. RAPPORT HOUTDUIVENSCH-hDE In toenemende mate ondervindt de landbouw in onze regio schade, wel ke wordt veroorzaakt door Houtduiven en verwilderde postduiven. In samenwerking met enkele landbouwdeskundigen heeft onze Vogelwacht over dit probleem een rapport opgesteld en dit aan diverse instan ties en organisaties toegezonden. Gevraagd wordt maatregelen tegen dit euvel te nemen en suggesties tot bestrijding "van de plaagdieren worden gedaan. Ons motief om dit probleem aan te pakken is de onge controleerde en illegale bestrijding (meestal) d.m.v. vergiften te voorkomen omdat daardoor meer "onschuldigeslachtoffers vallen dan dat men de "schuldigen" treft. Voor belangstellenden hebben wij nog enkele exemplaren van het rar)— port in voorraad. UILENKASTEN. In "Steltkluut" nr. 2 wezen we op de mogelijkheid de Kerkuilenstand op te voeren door het ophangen van nestkasten. Bovendien looft de Ned.. Ver. tot Besch. van Vogels voor elk geslaagd broedgeval in zo'n kast een premie uit van f„ 25,-. Van verschillende zi.jden ontvingen we het verzoek een dergelijke kast op te hangen. Ofschoon het de be doeling is dat iedere,, belangstellende dit persoonlijk doet, hebben we aan dit verzoek gehoor gegeven. Thans hebben we 8 kasten uithangen 15.

de Steltkluut | 1971 | | pagina 3