Willen deze mensen principieel zijn, dan zou men mogen verwachten dat zij -hun grondregel overal toepassen, arthans aktie voeren om hem op elk gebied toegepast te krijgen. Hieruit zou volgen: De hengelaar vist uitsluitend voor zijn genoegen: de vis hoort thuis in de stroom. Conclusie: Weg met de hengelsport. Paarden springen niet vrijwillig over de hoge horden op ge vaar af een been te breken. Conclusie: Weg met de paarderennen. Duiven vliegen niet voor hun plezier ven Zuid-Frankrijk terug na-ar hier, maar voor de sport van de liefhebber. Conclusie: Weg met de duivensport. Motor- en autorennen blijven natuurlijk buiten de aktie; het zijn "maar mensen" die daarbij hun nek wel eens breken. •s Nachts - worden slapende en broedende vogels niet voor hun plezier door stropende katten met jongen en al opgegeten. Conclusie Neen geen^kat- tenaktic, wan. t katten zijn geen mensen: zij zorgen voor hot evenwicht ih de natuur.-Er zouden anders te veel vogels komen En mijn conclusie: Heerst over alle dieren daarin ligt opgesloten, het geoorloofde van het gebruik tot een redelijk doel. Welnu, genoegen en ontspanning zijn ook redelijke doeleinden: hengelen, paardenrennen, duivensport zijn dus geoorloofd. En ook niet iedere volière houder behoeft met de nek te worden aangekeken. De meesten onder hen sparen kosten noch moeite om te laten blijken hoe na de natuur hun oigailijk wel ter harte gaat. A. Koster. Opmerking redaktie: Bovenstaande ietwat controversiële bijdrage vai ons bestuurslid de heer Koster, zal waarschijnlijk hier en daar iemand tegen de haren instrijken. Wij hopen dat dit hem/haar er toe zal aanzetten zijn/haar tegenargumenten naar voren te brengen. Wij zien er mot belangstelling naar uit en zullen ze t.z.t. in een van onze Steltklüten een plaatsje geven. ONZE OBSERVATIEHUT Bank zij de inspanning van de heren van de Berg, van Wa.es en Ottens, inci denteel geassisteerd door Bart Dominicus en Mare de Lyon en dank zij do welwillende medewerking van Rijkswaterstaat hebben we onlangs een vogel observatiehut kunnen oprichten aan do Spuikom van de Westelijke Hijkswa- torleiding te Terneuzen. Be hut is geschonken door de Stichting "Het Vogeljaar", de uitgeefster van het gelijknamige 2-maandelijkse vogcltijdschrift voor zover u niet tot de lezerskring behoort, kunnen wij u een abonnement van harte aanbevelen Voor bestrijding van de bijkomende kosten (en dat loopt tegenwoordig snel in de papieren) kregen we een bijdrage van het Akticcomité Tcrncuzen. Alle verdere kosten en lasten komen voor rekening van onze vereniging. Waarom oea_vog el observatiehut Deze hut is een ëxpiriment"van onze Vogelwacht om een aantal mensen in de gelegenheid te stellen eensrustig en ongestoord gedurende een aantal uren naar de vogels te kijken, in deze jachtige tijd kan dat voor velen een nuttige ontspanning zijn. G-evraagd kan natuurlijk worden: kan dat niet zonder hut? Bat kan, maar de vogels komen dan niet zo dichtbij; zijn moor argwanend en daardoor minder goed te bestuderen in "hun gewone doen". Waarom doze_plaats Toen het plan. een dergelijke hut op te richten, bekend werd (cf. Het Vogel jaar 19 439) kregen we van verschillende zijden ook bovengestelde vraag alsmede een aantal tips voor betere plaatsen. Natuurlijk zijn er voor deze keuze argumenten pro en contra. Uiteindelijk viel het definitieve besluit toch uit ten voordele van de Spuikom en wel om de volgende redenen: Terneüzen is onze grootste gemeente, waar veel gewaidcld wordt. We hopen dan ook dat veel Tcrneuzenaren -maar ook anderen- welwillend zullen mede werken In de naaste toekomst wordt de Spuikom Vrij Vogelreservaat. Be situering van de hut in zo'n gebied lijkt ons een bijzonder gelukkige. Controle op de hut zal nodig zijn. Be thans gekozen plaats ligt binnen de actieradius van dc heren van de Berg en Groot jans, wat toezicht en onder houd vergemakkelijkt. 30

de Steltkluut | 1971 | | pagina 10