oen landschappelijk fraai stukje oostelijk Zeeuws-Vlaanderen. O.a. broed gebied voor de in ons gewest zeldzame goudvink. Ofschoon het gebied niet betreden mag worden is er via de Opperstraat, langs voormalig fort Bedmar naar het deeltje aan de "/oesti jnstraat oen aardige wandeling te maken. Groot Eiland nabij Hulst. Mevr. ABekaert te Kortrijk. Opp. 300 ha. liet toegankelijk. Waarschijnlijk veruit het fraaiste en rijkste element uit ons gewest, zowel landschappelijk, ornithologisch en botanisch. Com pleet levensmidden met kreken, lage weilanden, bossen en ckkers. Het gehe le gebied is van alle zijden te benaderen zowel voor wandel-, fiets- ais autotochten: de laatste stukken onverharde weg zijn sinds kort -holaas- ook geasfalteerd. In zomer en winter is vanaf de "ringwegen" de vogelwereld goed te bestude ren. Het gebied is in alle seizoenen belangrijk. PREMIE BROEDGEVAL KERKUIL. Met genoegen maken we er melding van dat we dit jaar een premie ven f. 25,- beschikbaar gesteld door de Nederlandse Ver. tot Bescherming van Vogels te Utrecht (voorheen Amsterdam) hebben mogen uitkeren. Het betrof een broedgeval in Koewacht. Bij eerste inspectie bevatte het nest 1 jong en 6 eieren. Alle eieren zijn uitgekomen. 3 of 4 jongen zijn uitgevlogai Helaas bereikte ons het bericht dat IN EEN SCHOOL op Koewacht een binnen gevlogen Kerkuil zolang werd opgejaagd, dat het dier is gestorven. mo gen hier nogmaals een dringend beroep doen op ieder ZEER ZUINIG met de laatste resten van ons Kerkuilenbestand om te springen. Mogen we nog even herinneren aan de mogelijkheid kerkuilen hulp te verle nen door het ophangen van broodkasten. Zie Steltkluut 1, nr 2. Voor dege nen die niet meer precies weten hoe en watrwe hebben nog enige beschrij vingen in voorraad. Aanvragen bij de voorzitter. OPERATIE GROENE KIKKER. Op 22 en 23 augustus j.l. kreeg ik van 2 personen nl. de heer V. de Koek en J. van Doren beiden te Torneuzen, onafhankelijk van elkaar te horen dat er in de putten op het terrein van de oude staalfabriek te Terneuzen nog Groene Kikkers voorkwamen. - Dit zcu dan, voor zover mij bekend, nog de enige vindplaats in Oost Zccuws- Vlaandcren zijn. De bruine kikker is veel algemener, die komt nog in rede lijk e aantallen voor. Geassisteerd door Bart Dominicus, Marc do Lyon en Johnny van Doren zijn wc op 28 augustus, gewapend met schepnetten gaan kijken. Inderdaad waren er in diverse putten tientallen exemplaren aanwezig. Op zich is dat na tuurlijk verheugend maar het bezwaar is dat het hele staalfabriekcomplex valt in de havenontwikkeling. Na£T 0ns verteld werd zou dit de komende winter al het geval zijn, achteraf blijkt dat het wel later zal worden, vermoedelijk in de loop van 1972. Levend in de vrees dat deze winter -als de kikkers in de modder overwinteren- de hele za.ak uitgebaggerd zou worden zijn we gaan vangen, met de bedoeling ze elders uit te zetten. Of dit sucscs zal hebben, is een gok. Do vraag is of er in de betreffende putten waar we uitzetten, vroeger Groene Kikkers zi jn geweest en zo ja., waaxom zijn ze verdwenen? Een tweede vraagzullen ze het redden of wacht hen een zekere dood? De kans dat ze het niet overleven is misschien groot, maar altijd kleiner dan wanneer ze uitgebaggerd worden (of onder een laag grond- bedolven worden). Derhalve besloten wc weg te vangen waf wc krijgen konden. De resultaten waxen als volgt: 28/8 8 ex (w.o. 2 lc ja.ars) gevangen. Losgelaten in dc"Zp.ndput" aan de Zoutestraat te Hulst. 11/9 2 ex. gevangen. Uitgezet in de vijver van de heer Tirion (die ons meerdere malen vergezelde) te Terneuzen. 25/9'6 ex. gevangen. 5 stuks losgelaten in het 'Joolt je (z.g. Kriekeput) aa.n de Woostijnstraat te Clinge. 1 ex. geprepareerd voor -de collectie van de Jansenius Scholen Gemeen schap te Hulst. 2/10 13 ex. gevangen (w.o. meerdere le jaars); 4 ex. losgelaten in de vij ver van do heer Tirion; 9 ex. in het Veelt je te Lamswaarde. 18/10 Geen kikkers meer te bekennen. .Vint er slaap vermoedelijk al begonnen. 26

de Steltkluut | 1971 | | pagina 6