Totaal gevangen: 29 ex. plus 1 bruine Kikker. Omdat de aantasting van het terrein later zal plaats vinden dan we verwacht hadden, kunnen we komend voorjaar de activiteiten voortzetten. Het verspreiden van kikkerdril is een effectievere manier dan het uitzetten van individuele exemplaren. Boven dien is het opmerkelijk gemakkelijker in handen te krijgen. Tot slot gaarne een opmerking: mochten anderen dan de hierboven genoemden ook het zelfde gaan doen, dar zeer gaarne en DRINGEND opgave waar het dril (de kikkers) zijn uitgezet, om centraal te registreren wat natuurlijk en wat (semi)kunstmatig voorkomen is. G. Sponselce. NOGMAALS KIKKERS, PADDEN EN SALAMANDERS. Op 15/4/1971 worden we door de heer Stolte te Hulst geattendeerd op de aanwezigheid var Bruine Kikkers in het Hulster zwembad. Er was ook dril aanwezig. Samen met de heer Bogaert heb ik me ter plartse var de situatie op de hoogte gesteld. Door schoonmarkwerkzaamheden was het dril al verwij derd. Enkele dieren konden gevangen worden en overgebracht naar de "Zand- put" aan do Zoutestraat. Meer sucses hadden we in een betonnen (watermeterput op het sportvelden complex te Hulst (modi heer Stolte). In deze put bevonden zich een tiental Bruine Kikkers en enkele exemplaren van de Gewone Pad. Door een opening in het deksel waren de dieren in de put geraakt. Zonder hulp zouden ze er nooit meer uitgekomen zijn* ^ok zij werden overgebracht naar de Zoutestrart. Bij de fam* de Putter op hoeve De Steenbosch in de Beoostenblijpolder ko men jaarlijks in de herfst een aantal exemplaren van de Kleine Salamander in de kelder om daar te overwinteren. Op 6 oktober hebben we 13 exemplaren opgehaald en deze overgebracht naar een terrein in Hulst, waar naar onze mening voldoende overwinteringskansen zijn. Het overbrengen van deze dieren was alleen noodzakelijk omdat men -terecht- de dieren niet de hele winter in de kelder wilde hebben. G. Sponselce. TENTOONSTELLING EN BOEK OVER SAAFTINGE. De openbare bibliotheek te Hulst hoeft het lofwaardige initiatief genomen een tentoonstelling over flore en fauna van Saaftinge in te richten. Dit gebeurt in nauwe samenwerking met onze Vogelwacht. De expositie wordt gehouden in het bovenzaaltje van de bibliotheek, Bon te Hond straat 21, Hulst (01140-3532). Ze duurt van 3 tot en met 28 nov. De openingstijden zijn: werkdagen 13.00 - 17.30 uur; op maandag en vrijdag bovendien van 19.00 - 21.00 uur. Op zaterdagen en zondagen gesloten met uitzondering van 27 en 28 november. In samenhang met de tentoonstelling worden 2 lezingen gehouden: 12 nov._ hr._P. Brand: Geschiedenis van het Land van Saaftinge; 19~növ7~hrT~drs7~7/7~WolffFlora en fauna van Saaftinge. Aanvangstijd~2030 iïür. Plants: bovenzaa.ltje bibliotheek. Gelijktijdig wordt ook een boekje uitgegeven over Saaftinge. Hierin zijn een aantal reeds eerder gepubliceerde artikelen opgenomen. Daar deze arti kelen echter in tal van tijdschriften verspreid zijn, zijn ze voor voel belangstellenden moeilijk toegankelijk. Dg prijs is f. 3.50 per stuk. Ook te bestellen per giro, nr. 2418543 Westdorpe (dat is voldoende). De oplage is 350 stuks. We verwachten dat deze vrij snel uitverkocht zal zijn, dus, wie belangstelling heeft dient er vlug bij te zijn. We spreken de wens uit dat voel van onze loden van de gelegenheid gebruik zullen maken eens op een andere manier dan door middel van een excursie kennis te maken met het Verdronken Land van Saefting. De tentoonstelling is voor iedereen gratis toegankelijk. STOP VOGELVANGST. Afgelopen zomer heeft het Comité "Natuur .in Nood" een handtekeningenaktie gehouden tegen de vogelvangst in België. Doze aktie leverde 40.000 hand tekeningen van vnl. volwassenen op. In de maand september is dezelfde aktie gehouden onder de Nederlandse jeugd. De verzamelde handtekeningen zijn op 4 oktober ./er old dierendag) aangeboden aan de Belgische regering. 27

de Steltkluut | 1971 | | pagina 7