Contactadres voor Zeeland was onze Vogelwacht. We mochten enkele duizen den handtekeningen ontvangen. Langs deze weg onze hartelijke dank aan allen die meegewerkt hebben aan de aktie Het zal wel niet aan deze aktie alleen liggen, maar er is in België verbe tering op.komst. In de Stem van 19 okt. j.l. lezen we: Vogelvangst in België wordt verboden. Brussel. In de nabije toekomst zal de vogelvangst in België volledig wor den verboden. Een wet die de Benelux-overeenkomst op het gebied van jacht cn vogelvangst goedkeurt, is gisteravond gepubliceerd in het Belgisch staatsblad. Krachtens die wet verbindt elk der drie regeringen in de Benelux-land en- zich om alle in het wild levende vogelsoorten, die niet als wild worden beschouwd, te beschermen. Ook de verkoop van eieren en van wapens en ge reedschappen voor de vogelvangst, wordt in die wet geregeld. Nader inge wonnen informatie leerde ons dat dit bericht iets optimistischer is dan de te verwachten werkelijkheid. ONZE STRIJD VOOR BE ZEEHONDEN Zeven jaar geleden laaiden de wereldwijde protesten tegen de jaarlijkse massale bont jacht op pasgeboren zadelrobben in Canada en voor de Canadese kust in alle hevegheid op. &an beide zijden van de Oceaan hebben dierenbeschermers, gesteund door een belangrijk deel van de publieke opinie, weten te bereiken dat de jacht op babyzeehondjes, althans in de Golf van St. Lawrence enigszins aan baiden is gelegd. De Canadese visserij-autoriteiten stelden inspecteurs aan die moestei toe zien dat er bij het doodknuppelen van deze onschuldige dieren geen "onno dige" wreedheden worden gepleegd en onder druk van de wereldopinie vorig jaar, werd besloten de jacht van maart van dit jaar twee weken later te doen beginnen zodat het merendeel der zeehondjes niet meer afhankelijk ven de moederdieren zouden zijn. Voor de jacht van maart 1971 waren nog enige Verbeteringen te melden. Canada en Noorwegen (dit laatste land is betrokken bij de zeehondenvangst en in de internationale wateren voor de Canadese kust de z.g. Front of New -Foundland) zijn namelijk overeengekomen de vang sten in de Golf van St. Lawrence en aan de Front als één geheel te be schouwen en voor beide gebieden tezamen een maximum aantal te doden-dieren vast te stellen. Voor seizoen maart 1971 was dit vastgesteld op 245.000 stuks, waarbij inbegrepen de volwassen exemplaren. Gezien het feit dat jaarlijks bijna 50.000 volwassen zeehonden werden ge vangen tzijn er in maart in totaal dus nog geen 200.000 zeehondjes gedood; dit betekent: dat er bijna 150.000 jonge dieren minder zijn gedood dan voorafgaande jaren, dus dat er aan de jarenlange overbejaging enigszins een halt is toegeroepen. De laatste jaren werden er per seizoen.rond de 350.000 jonge zeehonden gedoodOndanks dit nieuwe -gedeeltelijke- sucses blijft het International Fund for Animal Welfare van mening dat voortge gaan moet worden met do aktie tot volledige stopzetting van de zeehonden- jacht. Brian Davies, directeur van I.F. for A.W. vindt dat al deze maatregelen halve" maatregelen zijn en dat de jacht nog even wreed blijft en bovendien een zinneloze vernietiging is van de fraaiste natuurtaferelen der wereld. Mede dara?om blijft hij ageren tot een gehele stopzetting van de jacht. Want noch in economische zin, noch in biologische zin zijn de slachtingen onder de jonge zeehonden noodzakelijk gebleken. Brian Davies is vastbesloten de strijd voor deze dieren voort te zetten; hij is de enige onafhankelijke dierenbeschermer die elk jaar opnieuw aan wezig is op het ijs van do St. Lawrence. Hij heeft hiermee een bijna on menselijk zware taak op zijn schouders genomen. Onze strijdkreet is dus: Met uw hulp aan het I.F. for A.W. staat u niet alleen. Tot de vele duizen den die Brian Davies organisatie steunen behoort ook de wereldberoemde zoöloog en natuurbeschermer Prof. Dr. Bernard Grzimek, die zijn sympathie betuigde voor het streven van Brian Davies. 28

de Steltkluut | 1971 | | pagina 8