O O De soorten die tot nu toe door mij aan het Groot Eiland zijn waargenomen worden aangegeven met een punt. Wat de begroeiing betreft moeten we het Groot Eiland verdelen in een bos- strook van ruim 1000 m. lengte en 500 tot 200 m. breedte, een uitgestrekt bouwland, en rondom een strook weiland, die aan de westzijde ook een flinke breedte krijgt en begrensd wordt door de kreekoevers. Het bosgedeolte is botanisch het belangrijkste deel. Deze is beplant met merendeels oude en jonge canadeee populieren, met daaronder een dicht struikgewas van els, eik, wilg, meidoorn e.d. Daar hot bosterrein hoofdza kelijk terwille van de jacht in stand gehouden wordt, laat men de begroei ing zoveel mogelijk ongerept. Ook is cr aan de westzijde nog een produc- tiebos zonder onderbegroeiing Op de vrij kalkrijko zandige grond heeft zich een plantengezelschap ontwik keld, dat misschien het meest verwant is met het Elzen-verbond; met enige invloed van het omringende landschap. Volgende bomen, heesters, slinger- en klimplanten werden in een 5-jarige periode (1943-1948) aangetroffen, ruw gerangschikt naar de afnemende fre quentie Zwarte Els (Alnus glutinosa) Katwilg (Salix viminalis) Canadese populier (Populier Canadensis) Zomereik (Quercus robur) Berk (Bétula verrucosa) (Bétula pubcscens) 2-stijlige Meidoorn Crataegus oxyacantha) Hondsroos (Rosa canina) Vlier (Sambucus nigra) Sleedoorn (Prunus spinosa) Zuurbes (Berberis vulgaris) G-elderso Roos (Viburnum opulus) Hoggerank (Bryonia dioica) Hop (Humulus lupulus Van de overige planten zijn diegenen niet vermeld, die duidelijk in het aangrenzende bouw- en weiland thuishoren (periode 1943-1Q48): Dauw braam (Rubus caesius) Bosbraam (Rubus sp. Avond-Koekoeksbloem (Melandrium album) Teunisbloem (Oenothera biennis) Ruw Vergeetmijnietje (Myosotis ramosissima) Smeerwortel (Symphytum officinale) Bastaard Klis St. Janskruid (Hypericum perforatum) Heggedoornzaad (Torilis japonica) Glad Parelzaad (Lithopermum officinale) Kruipwilg (Salix repens) Nsgelkruid (Geum urbanum) Gewone hennepnetcl (Galeopsis tetrahit) Fluitekruid (Anthriscus sylvestris) Robertskruid (Germanium robertianum) Muur (Steilaria media) Wilde peen (Daucus carota) Guichelheil (Anagallis arvensis) Zandmuur (Arenaria serpyllifolia) Wilgenroosje (Epilobium angustifolium) Heermoes (Equisetum arvense) Akker munt (Mentha, arv ensi a) Jacobskruiskruid (Senecio jacobaea) Grote Brandnetel (Urtica dioia) Vlaslecuwebek (Linaria vulgaris) Dagkoekoeksbloem (Melandrium rubrum) Kleefkruid (Galium aparine) Blaassilene (Silene vulgaris) Midd. Vergeetmijniet (Myosotis arverisis) Liggende Klaver (Trifolium campestre) Maart Viooltje (Viola odorata) Gele Honingklaver (Melilotus altissimus) Trilgras (Briza media) Kromhals (LYcopsis arvensis) Slangekruid (Echium vulgare) Bosandoorn (Staphys sylvatica) Asperge (Asparagus officinalis) Bijvoet (Artemisia vulgaris Breedbladige wespenorchis (Epipactis helliborine) Brunei (Prunella vulgaris) Canadese fijnstraal (Erigeron canadensis) Grote ratelaar (Rhinanthus glaber) KlRatelaar (Rhinanthus minor) Hondsdraf (Glechoma hcderucea) Witbol (Holcus lanatus) Kamgras (Cynosurus crostatus) Kruldistel (Carduus crispus) Agrimoni (Agrimoni eupatoria) Knautia (Knautia arvensis) Duivekervel (Fumaria officinalis) Roigersbek (Erodium cicutarium) Veldlathyrus (Lathyrus pratensis) Hoornbloem (Serastium holosteoides Ringelwikke (Vicia hirsuta) Hoenderbeet (Lamium amplexiaule) Zachte Ooievaarsbek(Geranium m.) Kleine Ooievaarsbek (Geranium pusillum) Vierzaadwikke (Vicia tetrasperma) Gladde Ereprijs (Veronica polita) Haagwinde (Calystegia scpium) Rode Ogentroost (Euphrserotina) Vogelwikke (Vicia cracca) Gele Morgenster (Trag. pratensis) Hellblaadjc (Pulicaria dysonter.) Bosaardbei (Frageria vesca) Gevleugeld Helmkruid (Scophularia al at a Rolklaver (Lotus corniculatus Bitterzoet (Solanum dulcamara) Keverorchis (Orchis ovata) Duizendguldonkruid (Centaurium minus) Kale Jonker (Cirsium palustre) 17

de Steltkluut | 1972 | | pagina 11