Kleine Watereppe (Sium erectum) Wat ertorkruid (Oenanthe aquatica) Blaartrekkende Boterbloem (Ranunculus sceleratus Waternavel (Hydrocotyle vulgaris) Waterpeper (Polygonum hydropiper) Zannichellia (Zannichellia palustris) Waterranonkel (Ranunculus sp.) Lidsteng fiippuris vulgaris) Aarvederkruid (Myriophyllum spicatum) Hoornblad (CeratophyBum sp. ZOUTPLANTEN Zeemelkkruid (Glaux maritima) Zeeschijnspurrie (Spergularia salina) Mocraszoutgras (Trichlochin palustris) Lamsoor (Limonium vulgare) Zeekraal (Salieornia europaea) Moeras-Vergeetmijniet (Myosotis scorpioides) Moeraszuring (Rumex palustris) Waterpunge (Samolus valerandi) Behaarde Boterbloem (Ranunculus sardous) Scherpe Boterbloem (Ranunculus acris) Zulte (Aster tripolium). Paddestoelen (Zeer onvolledig): Elfenbankje (Polyporus versicolor) Zwavelkopje (Naematoloma sp.) Fluweelpootje (Flammulina velutipes) Paarse Ridderzwam (Lepista nuda) Fopzwam (La.ccaria laccata) Rodekoolzwam (Laccaria amethystina) Moricltje (Morchella esculonta) Gekraagde Aardster (Geastrum fimbriatum) Tondelzwam (Polyporus igniarius) Schubbige Zijzwam (Pleurotus corticatus) Kale inktzwam (Coprinus atramentarius) Geschubde Inktzwam (Coprinus comatus) Glimmerinktzwam (Coprinus micaceus) Aardappelbovist (Scleroderma, vulgare) Rouzenbovist (Calvatia maxima) Loodgrijze bovist (Bovista plumbea) Weidekringzwam (Marasmius oreades) Zoals uit het voorafgaande blijkt is het Groot Eiland een uitstekend gebied voor vogels; zeker het belangrijkste in Zeeuws-Vlaanderen. Bovendien komen in het bosgebied een aantal planten voor die in Zeel&nd vrijwel nergens ge vonden worden. Het gebied heeft de laatste 30 jaar veel te lijden gehad, voel van haar vroegere luister is verloren gegaan. Het is te hopen dat dit unieke gebied zijn vroegere luister zal herkrijgen door een goed beheer van het gehele complex en dat het gebied ongeschonden voor hot nageslacht bewaard zal worden. Dat het in 1971 oen vrij vogelreservaat is geworden is al een goed begin. HET KLEIN EILAND Als men over het Klein Eiland spreekt, bedoelt men dikwijls de kreek die daar ligt. Deze kreek wordt door midden gesneden door een dam waarop een weg is gelegen, die helaas onlangs geasfalteerd is. Het oorspronkelijke Klein Eiland bestaat tegenwoordig uit een gedeelte van de populierenaanplant aan de westelijke zijde van de kreek ten zuiden van de grote watergang naar Hulst en een smalle weide ernaast. Het is op de kaart van het gebied bij het Klein Eiland ruw aangegeven met een streepjeslijn. Tot voor ongeveer 8 jaar- was een gedeelte van het oorspronkelijke Klein Ei land begroeid met 3 soorten Wilgetenen, die daar waren aangeplant door een mandemakcr uit HulstDezev Wilgetenen of Wissen, werd-en 's winters geoogst en er werden dan, na enige bewerkingen, voornamelijk aardappelmanden van ge maakt 19 Echte Kamille (Matricaria cfcamomilla) Knolboterbloem (Ranunculus bulbosus) Akkerkers (Rorippa sylvestris) Pinkerbloem (Cardamine pratensis) Witte Waterkers(Nasturtium officinale) Gewone Koekoeksbloem (Melandrium noctillorum Gevlekte Rietorchis (Orchis praetermissa) Zode-Vergeetmijniet (Myosotis caespitasa) Tijmblad Ereprijs (Veronica serpyllifolia) Moeraswalstro (Galium palustre) Duizendguldenkruid (Centaurium minus) Watermunt (Mentha'aquatica) Waterereprijs (Veronica anagallis aquatica)

de Steltkluut | 1972 | | pagina 13